Ігор Цвєтов випередив «нейтралів» і став дворазовим чемпіоном Паралімпіади-2024: результат виступів України на Іграх-2024 7 вересня

07 вересня 2024 р. 22:49

У суботу, 7 вересня, за підсумками передостаннього, 10-го, змагального дня Паралімпійських ігор у Парижі , де напередодні Україна здобула «золото» велогонщика Єгора Дементьєва , скарбничка нашої збірної поповнилася ще 12 медалями.

Свою п'яту нагороду (і другу золоту!) приніс Україні плавець Андрій Трусов , який випередив із рекордом Європи всіх суперників на дистанції 50 метрів батерфляєм.

Дворазовим паралімпійським чемпіоном став легкоатлет Ігор Цвєтов (на фото), який із найкращим результатом сезону випередив «нейтральних» суперників і завоював «золото» у бігу на 200 метрів.

Золоту медаль у змаганні дзюдоїсток принесла Україні Анастасія Гарник , яка перемогла у фіналі вже на 30-й секунді бразилійку Еріку Зоагу.

Почин Анастасії підтримав наш дзюдоїст Олександр Назаренко , який до розчарування публіки в «золотому» фіналі взяв гору над французом Геліосом Латчуманом.

Першу за вісім років медаль найвищого ґатунку здобув для національної команди в настільному тенісі Віктор Дідух , який у фінал сенсаційно узяв гору над титулованим китайцем Жао (3:2).

Подвійний подіум додали до скарбнички збірної українські плавці Денис Остапченко та Сергій Паламарчук , які стали срібним та бронзовим призерами у запливі на 200 метрів вільним стилем у класі S3.

Четверту медаль у настільному тенісі принесла Україні Марина Литовченко , яка стала віцечемпіонкою Паралімпійських ігор у класі WS6.

Збірна України у складі Євгенії Бреус , Олени Федоти-Ісаєвої та Наталії Морквич фінішувала на другій позиції у турнірі шпажисток, поступившись у фіналі китаянкам — 37:45.

«Бронзу» Ігор-2024 везе додому веслувальник Микола Синюк , який став третім у фіналі на 200-метрівці на байдарці-одиночці в класі KL2.

Бронзовим призером у паверліфтингу став у ваговій категорії до 88 кг Юрій Бабинець , який приніс Україні першу медаль у цьому виді спорту.

Слідом за «сріблом» Парижа-2024 бронзову нагороду змагань виборов плавець Ігор Німченко , який став третім на 200-метрівці «комплексом» у класі SM10.

За день до завершення змагань Україна із 79 нагородами (21 золота, 26 срібних, 32 бронзові) посідає у медальному заліку 7-е місце.

Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що плавець Ярослав Денисенко став дворазовим чемпіоном Паралімпійських ігор у Парижі .