Український біатлон в очікуванні нового сезону

18 жовтня 2024 р. 16:01

30 листопада розпочинається черговий біатлонний Кубок світу. Вболівальники очікують, що результати учасників чоловічої та жіночої національної збірної цього сезону будуть бодай трохи кращими, ніж виступи у минулому розіграші змагання. Це не дуже високі вимоги, адже у 2023/24 рр. найвищим досягненням наших спортсменів стали 5-ті місця в естафетах та 9–10-ті місця в індивідуальних гонках. Український біатлон знав набагато кращі часи.

Але все не так погано. Біатлоністи та біатлоністки наполегливо готуються до нового сезону. Одним з етапів підготовки став літній чемпіонат світу, який пройшов з 19 по 25 серпня в естонському Отепя. Українці не просто гідно виступили на цих змаганнях, а виграли їх у командному заліку. Вони завоювали 6 медалей:

• Дмитро Підручний — золото (суперспринт, чоловіки);

• Артем Тищенко — срібло (суперспринт, чоловіки);

• Віталій Мандзин — 2 золота (спринт, гонка переслідування, юніори);

• Вікторія Хвостенко — срібло (спринт, юніорки);

• Олена Городина — бронза (спринт, юніорки).

Дмитро Підручний — золото (суперспринт, чоловіки);

Артем Тищенко — срібло (суперспринт, чоловіки);

Віталій Мандзин — 2 золота (спринт, гонка переслідування, юніори);

Вікторія Хвостенко — срібло (спринт, юніорки);

Олена Городина — бронза (спринт, юніорки).

Друге та третє місця у командному заліку ЧС-2024 з літнього біатлону посіли збірні Чехії та Болгарії. Ці команди завоювали таку ж кількість золотих медалей, але у них виявилося менше срібла. Звісно, перемагати приємно, та не варто дуже радіти. По-перше, учасники змагалися не на традиційних лижах, а на лижеролерах, по-друге, це лише підготовчий турнір, на який не приїхали більшість провідних біатлоністів.

Останні спортивні новини перед початком біатлонного сезону

Перший етап Кубка світу 2024/25 відбудеться у Контіолахті (Фінляндія). Старт змагань — 30 листопада. Але офіційно біатлонний сезон розпочнеться на 2 дні раніше. 28 листопада у шведській Ідре розпочнеться перша гонка Кубка IBU, в якому теж візьмуть участь українські спортсмени. Завершальний етап КС-2024/25 у березні наступного року прийматиме норвезький Холменколлен. З 12 по 23 лютого всіх прихильників цього виду спорту очікують цікаві спортивні новини з чемпіонату світу. Змагання проходитимуть у Швейцарії, на трасі Ленцерхайде.

Крім моральних зобов'язань перед вболівальниками, українські біатлоністи та біатлоністки отримали додатковий фінансовий стимул для покращення результатів. На нещодавньому засіданні IBU було ухвалено рішення про збільшення призових винагород. Основні зміни:

• €20 000 (+ €1000) за срібло на чемпіонаті світу;

• €15 000 (+ €1000) за бронзу на ЧС;

• €11 000 (+ €1000) за 4-те місце на ЧС;

• €10 000 (+ €1000) за бронзу у гонці Кубка світу;

• €8000 (+ €1000) за 4-те місце у гонці КС;

• €7000 (+ €1000) за 5-те місце у гонці КС;

• €6000 (+ €1000) за 6-те місце у гонці КС.

€20 000 (+ €1000) за срібло на чемпіонаті світу;

€15 000 (+ €1000) за бронзу на ЧС;

€11 000 (+ €1000) за 4-те місце на ЧС;

€10 000 (+ €1000) за бронзу у гонці Кубка світу;

€8000 (+ €1000) за 4-те місце у гонці КС;

€7000 (+ €1000) за 5-те місце у гонці КС;

€6000 (+ €1000) за 6-те місце у гонці КС.

Призові для переможців залишилися незмінними, зате володарі статусів лідера загального заліку та найкращого молодого біатлоніста U-23 отримуватимуть за кожний старт €1000 та €500 відповідно. Також у спортивних новинах повідомили про спеціальний бонус €2000 для найшвидших учасників гонок переслідування.

Автор sport.ua: Сергій Циба

Джерело: socportal.info (Спорт)