МОК схвалив поправки в Олімпійській хартії щодо нейтралітету у спорті

25 червня 2026 р. 12:40

25 червня 2026 р. 12:40


У середу, 24 червня, Міжнародний олімпійський комітет схвалив поправки до Олімпійської хартії, спрямовані на зміцнення політичної нейтральності спорту.

Про це йдеться у повідомленні МОК , передає Укрінформ.

Як зазначається, ці зміни підсилюють формулювання Олімпійської хартії про те, що спорт має бути вільним від політичного втручання. Зокрема, наголошується на ролі МОК у забезпеченні нейтральності «за будь-яких обставин, без урядового, культурного, суспільного чи економічного тиску».

Крім того, тепер у пункті 5 Олімпійської хартії зазначається, що «спортивні організації, які входять до олімпійського руху, зобов’язані дотримуватися нейтралітету у будь-який час».

МОК заявляє, що реформи щодо нейтральності покликані захистити спортсменів та змагання від зовнішнього впливу та запобігти використанню Олімпійських ігор у політичних цілях.

«Ця ініціатива спрямована на захист того, що робить Олімпійські ігри унікальними, - об’єднання світу через спорт та мирну конкуренцію», - зазначила президентка МОК Кірсті Ковентрі.

Вона зазначила, що стосовно російських та білоруських спортсменів МОК потрібен час, «щоб зрозуміти, як ці зміни будуть реалізовані стосовно атлетів».

Як повідомляв Укрінформ, критики зазначають, що ця поправка щодо нейтральності може послабити існуючі перешкоди для повного повернення Росії до міжнародного спорту.

Як повідомлялося, російських спортсменів відсторонили від низки міжнародних спортивних змагань через масштабний допінговий скандал, який відбувся за підтримки Кремля під час Зимових Олімпійських ігор 2014 року в Сочі. У 2022 році МОК рекомендував заборонити російським і білоруським спортсменам брати участь у змаганнях після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Фото: unsplash

МОК схвалив поправки в Олімпійській хартії щодо нейтралітету у спорті

Джерело: ukrinform.ua (Спорт)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua