Завершився сезон змагань «Пліч-о-пліч: всеукраїнські студентські ліги»

26 червня 2026 р. 14:22

26 червня 2026 р. 14:22


Останні п'ять днів у Києві відбувалися фінальні етапи змагань «Пліч-о-пліч: всеукраїнські студентські ліги».

Як повідомляє пресслужба Мінмолодьспорту України, пройшли старти одразу у трьох видах спорту - футзалі, баскетболі та волейболі. 48 команд змагалися між собою, щоб довести, що їх університет - найкращий, передає Укрінформ.

Проєкт «Пліч-о-пліч: всеукраїнські студентські ліги» започатковали у січні нинішнього року. У першому сезоні взяли участь 7000 студентів з 156-ти університетів країни. Учасники змагалися у чотирьох видах спорту: черліденг, футзал, баскетбол і волейбол.

Переможниць у черліденгу обрали ще 2 червня. Ними стали студентки зі Львівського державного університету фізичної культури ім. І. Боберського.

Чемпіонами всеукраїнської студентської ліги з футзалу стала збірна Львівського державного університету фізичної культури ім. І.Боберського, а чемпіонками - студентки Уманського державного педагогічного університету ім. П.Тичини.

Найкращими баскетболістами серед студентської спільноти стали хлопці з Сумського національного університету, а баскетболістками - студентки Карпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Першими чемпіонами всеукраїнської студентської ліги з волейболу стала команда Національного університету біоресурсів і природокористування України (Київ). У дівчат звання найкращих волейболісток України вибороли студентки Державного університету «Житомирська політехніка».

За підсумками всіх змагань найбільше нагород отримали представники Києва, Полтавщини (по 4 медалі кожен з регіон) та Львівщини (3 медалі).

Розвиток студентського спорту є одним із пріоритетів Міністерства молоді та спорту України. «Пліч-о-пліч всеукраїнські студентські ліги» покликані створити більше можливостей для молоді займатися спортом, розвивати університетські спортивні спільноти та популяризувати активний спосіб життя.

Проєкт реалізується за ініціативи Президента України Володимира Зеленського ДУ  «Агенція масового спорту України» та ВГО «Спортивна студентська спілка України» за підтримки Офісу Президента України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства освіти і науки України у співпраці з регіональними органами державної та місцевої влади, національними спортивними федераціями, ГО «Спілка ректорів закладів вищої освіти України».

Фото: mms.gov.ua.

Завершився сезон змагань «Пліч-о-пліч: всеукраїнські студентські ліги»

Джерело: ukrinform.ua (Спорт)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua