вологість:
тиск:
вітер:
Про недоліки інтенсивних вправ для здоров'я повідомили фахівці
Погані новини для всіх любителів екстремальних вправ: надмірно енергійні вправи можуть придушити вашу імунну систему.
Це може стати проблемою для працівників, робота яких пов'язана з фізичними навантаженнями і вимагає інтенсивних тренувань, наприклад, для рятувальників і спортсменів.
Підписуйтеcь на наш Telegram-канал Lenta.UA - ЄДИНІ незалежні новини про події в Україні та світі
«Люди в хорошій фізичній формі можуть бути більш схильні до вірусної респіраторної інфекції відразу після інтенсивних вправ», — сказав біомедичний вчений Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії (PNNL) Ернесто Накаясу.
Хоча є вагомі докази того, що помірна фізична активність здорових людей може у довгостроковій перспективі сприятливо впливати на імунну систему, те, що відбувається з імунною системою безпосередньо після інтенсивних вправ, залишається спірним.
Мало надійних доказів, що підтверджують твердження, що інтенсивні вправи підвищують ризик опортуністичних інфекцій, хоча кілька попередніх досліджень відзначили випадки самозвітних інфекцій верхніх дихальних шляхів у спортсменів, у порівнянні з контрольними групами, після напружених занять. .
Тому Накаясу та його колеги перевірили плазму крові, сечу та слину 11 пожежних до та після 45 хвилин інтенсивних вправ з перенесення до 20 кілограмів (44 фунтів) спорядження по горбистій місцевості.
«Ми хотіли глибоко вивчити, що відбувається в організмі, і подивитися, чи зможемо виявити небезпеку виснаження на ранніх стадіях», — пояснила біоаналітичний хімік PNNL Крістін Бернум-Джонсон. «Можливо, ми зможемо знизити ризик інтенсивних фізичних навантажень та військовослужбовців».
Немає сумнівів, що фізичні вправи творять чудеса для нашого здоров'я, від поліпшення настрою до зміцнення нашої імунної системи.
Серед очікуваних фізичних змін, які допомагають нашому організму підтримувати збільшення рідини, енергії та кисню, необхідних для вправ, спостерігалося зниження молекул, що беруть участь у запаленні.
Поки що неясно, який вплив ці зміни в кінцевому підсумку надають на короткострокову функцію імунної системи, але дослідники мають кілька ідей.
"Опіорфін може посилювати приплив крові до м'язів під час тренувань, покращуючи доставку кисню та поживних речовин", - пишуть дослідники у своїй статті.
«Ми припускаємо, що зниження кількості запальних молекул, яке ми спостерігали в слині після фізичних вправ, може бути адаптивним механізмом поліпшення газообміну у відповідь на підвищену потребу клітин у кисні».
Зміни відбулися і в мікробіомі порожнини рота учасників.
"Однак це збільшення антимікробних пептидів не вплинуло на придушення зростання E. coli ", - пояснюють Накаясу та його колеги, - "що свідчить про обмежену здатність антимікробних пептидів у порожнині рота захищати від інфекцій господаря".
При цьому інші вчені стверджують, що деякі з змін, що спостерігаються, можуть бути ознаками не придушення імунітету, а «підвищеного стану імунного нагляду та імунної регуляції».
Хоча внутрішньосуб'єктне порівняння знизило вплив невеликого розміру вибірки, пожежники зазнають унікального впливу забруднюючих речовин під час пожеж, що також може змінити їх імунні реакції.
Більше того, дослідники попередили, що в цьому дослідженні розглядалися лише здорові та активні чоловіки, тому для підтвердження їх результатів необхідні подальші дослідження серед ширшого кола осіб.
Однак, зважаючи на попередні дослідження, «є докази, що підтверджують зв'язок між фізичними навантаженнями і вищою частотою респіраторних інфекцій», укладають Накаясу та його команда.
Фото: Угур Каракоч/Canva
Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Lenta.UA», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи підстави для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.
Олена Коваль
Джерело: lenta.ua (Здоров'я)Новини рубріки
Жирові клітини «пам’ятають» про ожиріння: це заважає скинути вагу
20 листопада 2024 р. 13:41
Названий «непотрібний» орган, який може боротися з раком
20 листопада 2024 р. 10:45
Число випадків кору у світі зросло на 20%, ВООЗ назвала один із ключових факторів
20 листопада 2024 р. 00:06