Вакцину від ВІЛ знайдено — 99% пацієнтів отримали імунітет

03 грудня 2024 р. 10:56

03 грудня 2024 р. 10:56


Революційний прорив у боротьбі з ВІЛ: вчені розробили ін'єкцію Ленакапавіра, яка показала ефективність у 96% при запобіганні зараженню. Нове дослідження , проведене Універитетом Еморі, підтвердило, що цей метод значно надійніший, ніж щоденний прийом пероральних препаратів.

"Неймовірно бачити такий високий рівень ефективності - майже 100% - в ін'єкційному препараті, який людям потрібно приймати всього раз на шість місяців", - говорить Коллін Келлі, доктор медицини, провідний автор дослідження та професор Медичної школи Університету Еморі. «Це значний і глибокий прогрес у медицині, особливо для людей, чиї обставини не дозволяють їм приймати щоденні пероральні ліки, і для тих, хто належить до груп населення, які непропорційно сильно зачепили ВІЛ».

Підписуйтеcь на наш Telegram-канал Lenta.UA - ЄДИНІ незалежні новини про події в Україні та світі

У рандомізованому подвійному сліпому клінічному дослідженні фази III, що порівнює ефективність двох препаратів, 99% учасників групи Ленакапавіру не заразилися ВІЛ-інфекцією. Під час дослідження лише двоє учасників групи Ленакапавіра, що складається з 2179 осіб, заразилися ВІЛ. Це можна порівняти з дев'ятьма новими випадками зараження ВІЛ у групі Трувада ® , в якій було 1086 осіб. Дослідження показало, що відданість ін'єкційному препарату була вищою, ніж до щоденного прийому пероральних таблеток.

Келлі, який також є содиректором Центру досліджень СНІДу Еморі та заступником декана з досліджень в Еморі в Грейді, додає, що, хоча PrEP неймовірно ефективна у профілактиці інфекцій, однією з причин більшої ефективності ін'єкції у клінічному дослідженні стали складності, пов'язані з дотриманням щоденних таблеток. .

"З часом ми бачимо, що близько половини людей, які починають приймати щоденний оральний PrEP, припиняють прийом протягом року через різні фактори", - говорить Келлі, посилаючись на відмінності в охороні здоров'я загалом. «Наявність ефективного ін'єкційного препарату, який потрібно лише двічі на рік, дуже важлива для людей, які мають проблеми з доступом до охорони здоров'я або збереженням прихильності до щоденного прийому пероральних таблеток».

Включення расово, етнічно та ґендерно різноманітних учасників до клінічного дослідження було примітним, оскільки воно було репрезентативним для груп населення, непропорційно порушених ВІЛ у реальному часі. Наприклад, групи дослідження складалися з цисгендерних чоловіків та гендерно різноманітних людей у 88 місцях у Перу, Бразилії, Аргентині, Мексиці, Південній Африці, Таїланді та США.

Згідно з дослідженням, ті ж групи населення, які непропорційно сильно порушені ВІЛ, є тими ж групами населення, які мають обмежений доступ до PrEP - або можуть відчувати труднощі з постійним прийомом пероральних антиретровірусних препаратів - зрештою наголошуючи на необхідності більшої кількості варіантів. Дослідження також показує, що більш як половина нових випадків зараження ВІЛ по всій країні в 2022 році були серед цисгендерних геїв, і 70% з них були серед чорношкірих або латиноамериканців.

Фото: Університет Еморі

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Lenta.UA», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи підстави для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Олена Коваль

Вакцину від ВІЛ знайдено — 99% пацієнтів отримали імунітет

Джерело: lenta.ua (Здоров'я)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua