7 надійних способів позбутися розширених пор на носі

16 травня 2025 р. 07:41

16 травня 2025 р. 07:41


Носові пори — це крихітні отвори у волосяних фолікулах на поверхні носа. Волосяні фолікули прикріплені до сальних залоз, які виробляють натуральну олію, що називається шкірним салом. Воно підтримує еластичність і зволоженість шкіри.

Хоча вся шкіра вкрита порами, лише на обличчі та носі вони мають тенденцію бути більш помітними. Обличчя, як правило, страждає від найбільших пошкоджень, оскільки частіше піддається впливу навколишнього середовища. Ніс також може мати більші пори, ніж решта обличчя, оскільки на ньому розташовані більші сальні залози.

Пам’ятайте, що шкіра виступає бар'єром між вашим тілом і зовнішнім світом, тому вона збирає бруд і мікроби з навколишнього середовища. Коли пори або волосяні фолікули навколо носа забиваються жиром, брудом, відмерлими клітинами шкіри та бактеріями, вони можуть розширюватися, можуть з’являтися вугри та прищі.

Що спричиняє розширені пори на носі?

Якщо у ваших батьків розширені пори на носі, вони можуть бути й у вас. Люди з жирним типом шкіри також схильні до розширених пор, оскільки надлишок шкірного сала закупорює їх, роблячи більш помітними.

Недостатнє відлущування теж може призвести до накопичення відмерлих клітин шкіри, через що пори стають більшими, ніж вам хотілося б. Інші фактори, які можуть спричинити розширення пор на носі, включають перебування на сонці без сонцезахисного крему, гормональні коливання, особливо під час статевого дозрівання та менструації, вживання алкоголю та кофеїну, які пересушують шкіру, змушуючи її виробляти більше шкірного сала, погані звички догляду за шкірою та стрес.

Як зменшити видимість пор на носі


1. Зрозумійте причину розширених пор

Більшість людей вважають, що чорні цятки — єдина причина розширених пор на носі, але їх також можуть викликати сальні нитки. Це крихітні жовтуваті або білуваті скупчення шкірного сала і відмерлої шкіри, які утворюються навколо волосяного фолікула. Самі по собі сальні нитки нешкідливі і є природним явищем для кожної людини. Залежно від типу шкіри, у деяких людей цих округлих паличкоподібних утворень більше, а у деяких менше.

Сальні нитки частіше з’являються на жирних ділянках, таких як ніс, підборіддя та лоб. Хоча вони можуть виглядати як чорні точки, вони не є причиною для занепокоєння.

2. Очищайте обличчя двічі на день

Ретельно очищайте обличчя за допомогою засобу на водній основі вранці та ввечері перед сном. Хоча очищувальні засоби на масляній основі хороші, люди з розширеними порами, як правило, мають жирну шкіру, і найкращим варіантом для них є безмасляні засоби. Також використовуйте м’які очищувальні засоби, які не подразнюють шкіру.

3. Зволожуйте

Попри те, що шкіра жирна, зволоження необхідне для того, щоб вона залишалася еластичною. Недостатнє зволоження спонукає шкіру виробляти надлишок шкірного сала, що ще більше закупорює пори й робить їх більш помітними. Використовуйте зволожуючі засоби на водній або гелевій основі, які не закупорюють пори.

4. Відлущування та маски

Відлущування допомагає позбутися відмерлих клітин шкіри, які можуть закупорювати пори. Залежно від ступеня забруднення пор носа, використовуйте м’який ексфоліант два-три рази на тиждень. Ніжно масажуйте шкіру навколо носа, а не скрабуйте її з великою силою, що може викликати подразнення.

Ви також можете використовувати глиняну маску два-три рази на тиждень для очищення пор носа. Маска витягує чорні точки й бруд, завдяки чому пори виглядають меншими. Ви також можете використовувати цю маску для решти обличчя або обрати іншу, якщо ваше обличчя сухе.

5. Використовуйте ретинол

Ця похідна вітаміну А стимулює вироблення колагену навколо носа, завдяки чому пори виглядають меншими, а шкіра пружнішою. Ви можете використовувати його щодня або через день. Якщо ви відчуваєте печіння, почервоніння або подразнення шкіри, припиніть використання і зверніться до дерматолога.

6. Зніміть макіяж

Якщо ви користуєтеся косметикою, ніколи не лягайте спати з нею. Косметика може закупорювати пори, розмножувати бактерії, викликати прищі та вугрі. Перед сном ретельно очистіть обличчя, щоб видалити весь макіяж.

7. Користуйтеся сонцезахисним кремом

Перебування на сонці без сонцезахисного крему піддає вашу шкіру шкідливому впливу ультрафіолетових променів, які можуть викликати сухість шкіри. Це, своєю чергою, спричиняє надмірне вироблення шкірного сала, що призводить до розширення пор на носі. Використовуйте сонцезахисний крем широкого спектру дії з SPF30 і вище.

Коли звертатися за професійною допомогою

Якщо ви сумлінно використовували всі перераховані вище домашні засоби протягом деякого часу, але нічого не допомогло, можливо, ваші розширені пори на носі потребують професійної допомоги. Відвідайте дерматолога й отримайте необхідну допомогу. Дерматолог оцінить вашу ситуацію і підбере схему лікування, яка найкраще вам підходить.

Порада по догляду за шкірою

Може виникнути спокуса видавити вміст розширених пор на носі та чорні цятки, але не робіть цього. Витискання може ще більше подразнити шкіру, що призведе до виникнення інфекцій через перенесення мікробів і бактерій. Крім того, пори мають тенденцію знову заповнюватися через кілька днів, тому уникайте стресу для шкіри. Не чіпайте вугрі. Ваші руки брудні й повні мікробів, а копирсання у вуграх може спричинити інфекцію. Якщо ви хочете їх видалити, зверніться до дерматолога і проконсультуйтеся з фахівцем.

7 надійних способів позбутися розширених пор на носі

Джерело: www.epochtimes.com.ua (Здоров'я)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua