вологість:
тиск:
вітер:
Вітамін D може омолодити організм на три роки — дослідження
Останнє дослідження підтвердило, що щоденне вживання вітаміну D може зменшити біологічний вік людини приблизно на три роки.
У великомасштабному дослідженні VITAL, яке охопило майже 26 тисяч осіб, доведено, що вітамін D3 (2000 МО/день) позитивно впливає на довжину теломерів — структур на кінцях хромосом, які захищають ДНК. Теломери функціонують як “біологічний годинник”, що зменшується з віком. Їх скорочення пов’язане з підвищеним ризиком вікових захворювань та ослабленням стовбурових клітин. Підгрупа дослідження , яка приймала вітамін D, показала значно довші теломери, ніж група плацебо.
Як зазначила докторка Джоан Менсон , «дослідження VITAL — перше, що підтвердило захисну дію вітаміну D на теломери у довгостроковій перспективі» . Також вона наголосила, що добавки вітаміну D зменшують запалення та ризик хронічних вікових недуг , включаючи пізню стадію раку та аутоімунні хвороби. Попередні дослідження в цьому напрямку мали обмежену вибірку та короткий термін і не давали однозначних результатів. Нинішнє дослідження значно зміцнює наукову базу щодо омолоджувального потенціалу цієї сполуки.
Хайдон Чжу , молекулярний генетик та перший автор роботи, зауважив: «Вітамін D — перспективна стратегія для сповільнення біологічного старіння» . Проте, як він підкреслив, потрібно більше доказів для повного розуміння впливу вітаміну D на довголіття. Вітаміни D2 та D3 підтримують імунітет , засвоєння кальцію та здоров’я кісток, що особливо важливо у зрілому віці. Їх дефіцит також пов’язують з нейродегенеративними розладами .
Попри позитивні результати, вітамін D ще не довів свою ефективність у профілактиці депресії чи полегшенні вірусних захворювань. Безпечна щоденна доза становить 2000 МО, але перед збільшенням вживання потрібно порадитися з лікарем. Тільки так можна врахувати індивідуальні ризики та уникнути потенційної шкоди для здоров’я.

Новини рубріки

SBI-810: новий препарат знеболює без ризику залежності
22 травня 2025 р. 21:36

Герпес-вірус може бути ключем до деменції – дослідження
22 травня 2025 р. 21:36

В США схвалено перший тест на Альцгеймер за аналізом крові
21 травня 2025 р. 14:28