вологість:
тиск:
вітер:
Гра в кальмара: чим вразив другий сезон хіта Netflix
Жорстока корейська сатира стала світовим явищем, коли вперше вийшла на екрани у 2021 році. Повернення не менш жорстокого другого сезону, схоже, також стане хітом.
Подробиці в матеріалі BBC Україна, який NV публікує в рамках інформаційного партнерства.
Увага: стаття містить спойлери.
У вересні 2021 року світ несподівано захопився незвичним корейським серіалом, який став метафорою боротьби за виживання у жорсткому капіталізмі.
Гра в кальмара заманила глядачів — як і самих гравців у центрі сюжету — ляльковими декораціями, таємничими охоронцями в масках та учасниками у зелених спортивних костюмах, які грали у традиційні корейські дитячі ігри. Але незабаром шоу перетворилося на криваву різню.
Жахливий корейськомовний горор став справжнім телевізійним феноменом, і він досі залишається найпопулярнішим серіалом Netflix усіх часів. Шоу переглянули понад 265 мільйонів.
Це також, мабуть, найбільш кривавий та жорстокий серіал, який коли-небудь виходив на Netflix, із сотнями моторошних, відвертих убивств.
Але це насильство є необхідним, вважає творець і режисер шоу Хван Дон Хьок, адже «Гра в кальмара» — це жорстка сатира на класову нерівність у Південній Кореї.
Але як з’ясували він сам та Netflix, ідеї антиутопічного горору виявилися універсальними, а гротескна історія стала хітом у всьому світі.
Netflix одразу замовив продовження (а також третій сезон) серіалу. І тепер, через три роки, другий сезон не дуже святкового шоу виходить у світ наступного дня після Різдва.
Трейлер другого сезону тут .
Головний герой першого сезону, залежний від азартних ігор Сон Гі Хун (Лі Чон Че), приєднується до 455 інших бідних людей, які погоджуються зіграти у серію ігор в надії виграти грошовий приз.
Але учасники опиняються у пастці на острові — гра виявляється смертельною, якщо ти програєш, тебе вбивають таємничі охоронці в масках.
Історія могла би бути звичайним слешером, горором з численними сценами різні, якби не моральна дилема, яку ставили перед гравцями.
Щоразу, коли вбивають чергового учасника, призовий фонд гри збільшується на 100 мільйонів корейських вон (70 000 доларів США). А значить, останній переможець шоу зможе виграти близько 45,6 млрд вон (31 млн доларів США) — велика спокуса для знедолених учасників гри.
Вони також можуть залишити гру, але тільки якщо так вирішить більшість гравців.
Наприкінці першого сезону Гі Хуну вдається перемогти — якщо можна назвати перемогою те, що він вижив, побачивши смерті 400 людей навколо. Після цього він обіцяє з’ясувати, хто насправді стоїть за грою.
Увага! Далі — спойлери!
Перша сцена, у якій ми бачимо Гі Хуна в новому сезоні, миттєво занурює глядача в атмосферу кривавого горору. Оголений у громадській душовій, роздираючи шкіру, він витягує зі свого тіла чіпи для стеження, які йому імплантували.
Коли до душової входить хлопець, Гі Хун безтурботно каже йому: «Вибач… не міг би дати мені п’ять хвилин?» Комічність моменту зменшує напругу сцени та задає тон усьому другому сезону, в якому буде багато гумору Гі Хуна.
На позір комічною виглядає й банда головорізів, яку наймає Гі Хун, щоб прочісувати станції метро Сеула. Загін шукає людину, яка набирає гравців для «Гри в кальмара», і коли їм це вдається, кровопролиття починається знову. Ви більше ніколи не зможете грати у «Камінь, ножиці, папір» як раніше.
У наступних серіях Гі Хун повертається до нового раунду Гри в кальмара. Однак цього разу він там, щоб викрити таємничого ведучого гри — Фронтмена (Лі Бьон Хун). Глядачі впізнають його з першого сезону, але у Гі Хуна немає такої переваги, адже Фронтмен постійно зникає та зʼявляється в іншому місці.
Оскільки всіх учасників першого сезону вбили, режисер Хван має розкіш починати з чистого аркуша, створюючи персонажів для другої частини шоу.
І він приділяє чимало уваги захопливим особистим історіям цієї нової різношерстої команди.
Серед них є мати із сином, який страждає на ігроманію, вразливі молоді жінки, колишні морські піхотинці, крипто-інфлюенсер і репер (відомий шанувальникам корейської музики репер Чхве Син Хьон, або T.O.P.), який розорився на купівлі криптовалюти, рекомендованої вищезгаданим інфлюенсером.
Цього разу у шоу зʼявляється ще одна героїня — відчайдушна Но Ул (Пак Гю Йон), яка втекла з Північної Кореї, але була змушена залишити свою дитину. Відкриття того, що вона є однією з охоронців, додає лінію інтриги у жорстку оповідь.
Гі Хуна, який повертається у гру, щоб попередити учасників про їхню неминучу смерть, сприймають як Кассандру — йому або не вірять, або не хочуть чути його.
В епоху фейкових новин учасники змагань швидко переконують себе у тому, у що вони хочуть вірити. На їхню думку, Гі Хун — «божевільний» або провокатор.
Розбіжності серед учасників лише посилюються, коли вони змушені голосувати за те, чи продовжувати гру. Їх поділяють на команди X (які голосують за вихід з гри) і O (ті, хто хочуть грати далі).
У добре впізнаваному мікросвіті нашого розколотого суспільства — чи то онлайн, чи в політиці та культурних війнах — ці розбіжності виливаються у сповнене ненависті насильство.
Чотирихвилинна кривава бійка у світлі стробоскопа стане, мабуть, найжорстокішою сценою, яку ви побачите на телебаченні за весь рік. І це разом із деякими іншими моментами, як-от видалення органів, під час яких вам точно доведеться заплющити очі.
Утім, вони яскраво висвітлюють те, як люди легко піддаються на маніпуляції влади, замість того щоби згуртуватися і боротися з коренем зла.
В інтервʼю журналістам режисер Хван так розповідав про новий сезон.
«Через учасників гри я хотів запитати, чи не так зараз виглядає наше суспільство? Хіба ці люди не такі, як ми? Речі, які важко було уявити десять років тому, тепер, на жаль, стали дуже реалістичними», — казав режисер.
«Гра в кальмара» не дає відповіді ані для вигаданого похмурого й садистського світу, який вона зображує, ні для реального світу, який вона відображає. Це лише нагадування, що казино завжди виграє коштом гравців.
Немає сумніву, що другий сезон серіалу стане таким же хітом, як і перший. Змагання в ньому такі ж сюрреалістичні та збочені, вбивства такі ж жорстокі та витончені.
Безперечно й то, що серіал стане ключовою роллю в карʼєрі Лі Чон Че, виразне обличчя якого передає жахи того, що він бачить, єдиний голос розуму в божевільному світі.
У 2022 році актора нагородили «Еммі» за найкращу чоловічу роль у драмі, на наступній церемонії він може здобути ще більше нагород.
Утім, семисерійний серіал часом виглядає дещо затягнутим, хоча він й на дві серії коротший, ніж перший сезон. Деякі сцени, як-от голосування та стрілянини, виглядають повтореннями, а поява персонажа-зрадника була очевидна із самого початку.
Однак у цілому — довгоочікуване повернення у пекельний світ не розчаровує.
Другий сезон має раптову і незавершену кінцівку, яка готує ґрунт для третього сезону, що має вийти у 2025 році.
Розвʼязка змушує відчути гірке розчарування, але хіба це не мета всієї «Гри в кальмара»?
Джерело: newsyou.info (Шоу-Бізнес)