вологість:
тиск:
вітер:
ООН не має права критикувати заборону УПЦ МП в Україні, — експерт
Таку думку висловив доктор філософських наук і професор Острозької академії Петро Кралюк у коментарі телеканалу i-ua.tv .
«ООН - недієва організація. Вона створювалася для того, щоб забезпечувати мир. Однак не завжди вона виконувала ці функції. Особливо в нинішній ситуації, коли РФ напала на Україну. Після чого розв’язалася нова велика війна. Поки її ніхто не називає світовою, але це Світова війна. А світопорядок, який існував до 2014 року було зруйновано. Своєю чергою ООН демонструє свою недієвість. В цьому випадку ООН критикує заборону УПЦ МП в Україні через проросійські сили та певно російські гроші. Відповідно агенти Росії порушили питання про те, що, мовляв, незаконно заборонили Російську Православну Церкву в Україні. Хоча насправді це є Російська Православна Церква», — каже Кралюк.
Він підкреслив, що мова йде про обмеження діяльності на території України, які мають центри на території країни агресора. Тобто на території Росії.
«Хоча в УПЦ МП заявили, що не має свого центру на теренах РФ та є самостійною Церквою. Своєю чергою релігієзнавча експертиза показує, що ніколи УПЦ МП не була українською та не є такою. Це структура Російської Православної Церкви. Тому ухвалений закон передбачає обмеження її діяльності», — зазначає експерт.
Він наголосив, що чомусь в ООН не обурюються тим, що РФ, в Криму та інших окупованих територіях заборонена Православна Церква України.
«Росія нищить українські церкви, а ООН цього не бачить. Хоча це дуже агресивна політика з боку РФ, щодо цих релігійних структур. Тому Україна має і далі робити, те що вона робила й не звертати уваги на ці речі. Тому треба дати відповідне пояснення та роз’яснення, що ми захищаємо свої національні інтереси. Якби ООН могла захистити нас від російської агресії, тоді це інше питання. Однак ми бачимо, що вона цього зробити не може. Тому хай не втручається у внутрішні справи, ми самостійно розберемося з цією недієвою організацією», — резюмує експерт.
Нагадаємо, що ООН критикує Україну за нібито відсутність «достатнього обґрунтування» розпуску релігійних організацій, зокрема Української Православної Церкви Московського Патріархату.
Про це йдеться у доповіді Управління Верховного комісара з прав людини від 31 грудня.
Джерело: risu.uaНовини рубріки
Різдвяно-колядницький: о. Макарій Дутка звітує про зібраний 21й мільйон і почав збір
04 січня 2025 р. 13:03
Вселенський Патріарх заявив, що спільне святкування Великодня важливе для єдності
04 січня 2025 р. 12:09