вологість:
тиск:
вітер:
На Синоді єпископів УГКЦ представили головну тему - «Душпастирство родини в умовах війни»
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ .
Заступник голови Патріаршої комісії УГКЦ у справах родини і мирян Юрій Підлісний ознайомив архиєреїв зі становищем українських біженців у країнах Європейського Союзу та Північної Америки.
Станом на квітень 2025 року понад 6,9 мільйона українців залишаються вимушеними переселенцями через російську агресію проти України. Це означає, що кожна восьма українська родина була змушена залишити рідну землю в пошуках безпеки. Більшість з них — 6,3 мільйона — знайшли притулок у європейських країнах, де активно діє мережа парафій УГКЦ.
Як зазначив Юрій Підлісний у своїй доповіді, 90% українських біженців — це жінки та діти. Чоловіки залишаються захищати Батьківщину або не можуть виїхати через мобілізаційні обмеження. Однак останні тенденції свідчать про «поступове збільшення кількості чоловіків, які возз’єднуються зі своїми сім’ями за кордоном, особливо в міру стабілізації конфлікту в деяких регіонах».
Найбільші українські громади сформувалися з біженців у Німеччині (1,18 мільйона), Польщі (995 тисяч), Чехії (398 тисяч), Великій Британії (понад 200 тисяч), США (170 тисяч).
Особливо болючим є питання намірів вірних щодо повернення.
Якщо на початку війни дві третини українських біженців сподівалися швидко повернутися додому, то сьогодні ситуація змінилася. До середини 2024 року чверть українських біженців розглядають можливість постійного поселення за кордоном.
Серед основних причин, чому українські вірні хочуть повернутися, є такі: возз’єднання з родиною (56%), відновлення звичного життя (56%), участь у відбудові України (47%).
Водночас лише 12% вже повернулися, що створює виклики для нашої Церкви у плануванні душпастирської роботи.
Юрій Підлісний у своїй доповіді представив і релігійну ідентичність українських переселенців. Більшість із них є християнами, переважно православного віросповідання, за ними йдуть греко-католики та римо-католики.
«Загалом, українська сім’я біженців зазвичай складається з матері та одного або кількох дітей, які пережили травму війни, але сповнені надії, прагнуть стабільності та піклуються про майбутнє своїх дітей. Їхні очікування зосереджені на безпеці, освіті та єдності сім’ї, а мрії дедалі більше розділяються між гідним життям за кордоном і прагненням відбудувати свою батьківщину — якщо і коли це дозволять обставини», — підкреслив у доповіді Юрій Підлісний.
Доповідач також зазначив, що ці родини підтримують міцні зв’язки з Батьківщиною: понад 90% активно стежать за новинами з України, діти часто навчаються в українських онлайн-школах.
Нагадуємо, з 30 червня по 10 липня в Українській папській колегії Святого Йосафата в Римі відбувається Синод Єпископів УГКЦ. Головною темою є «Душпастирство родини в умовах війни».
Цього року Синод розпочався 29 червня Святою Месою під проводом Папи Лева XIV в базиліці Святого Петра у Ватикані. Перед цим, 28 червня, за участі всіх єпископів УГКЦ відбулося Ювілейне паломництво до гробу апостола Петра.

Новини рубріки

У Києво-Печерській лаврі відкрилася виставка «Трійця Святая, слава Тобі»
01 липня 2025 р. 16:02

Вийшов перший трейлер продовження фільму «Диявол носить Прада»
01 липня 2025 р. 14:07

Штучному інтелекту довірили управління магазином: він збожеволів
01 липня 2025 р. 14:07