У Нью-Йорку Зеленський зустрівся з президентами ПАР і Кенії

19 вересня 2023 р. 21:00

19 вересня 2023 р. 21:00


На полях 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку президент України Володимир Зеленський сьогодні, 19 вересня, зустрівся з президентом Південно-Африканської Республіки (ПАР) Сирілом Рамафосою та президентом Республіки Кенія Вільямом Руто. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу глави держави.

Лідери ПАР та України обговорили актуальні питання взаємодії у продовження свого діалогу, розпочатого під час зустрічі в Києві.

Зеленський відзначив важливість участі Південно-Африканської Республіки в робочих групах щодо української формули миру. Президенти приділили увагу підготовці до наступної зустрічі на рівні радників з реалізації пунктів формули.

“Ми надзвичайно вдячні за початок реальної роботи платформи нашої формули миру. Посольство вашої країни в Україні й особисто пан посол беруть участь у зустрічах щодо цього питання”, — зазначив глава Української держави.

Сторони обговорили підготовку до Глобального саміту миру на рівні лідерів країн.

Було відзначено необхідність відновлення функціонування “зернового коридору” в Чорному морі для забезпечення світової продовольчої безпеки, а також створення зернових хабів у Африці.

“Ми не чекаємо, ми продовжуємо дію Чорноморської зернової ініціативи, пробуємо альтернативні маршрути. Кілька суден із зерном уже успішно пройшли цими маршрутами попри непросту ситуацію”, — наголосив президент України.

Зеленський і Рамафоса також обговорили ситуацію на полі бою в Україні.

Глава Української держави окремо відзначив важливість пришвидшення процесів повернення на батьківщину українських дітей, незаконно депортованих до Росії, а також обміну утримуваними людьми.

Під час зустрічі з президентом Республіки Кенія Вільямом Руто глава Української держави подякував за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України.

У Нью-Йорку Зеленський зустрівся з президентами ПАР і Кенії

“Дякую за підтримку наших людей і нашої країни. Хочу запросити вас і вашу команду відвідати Україну в зручний час. Ми маємо багато тем для обговорення. Для нас важлива підтримка в такий складний час війни. Бути сильними та чути ваші голоси підтримки”, — сказав президент України.

Лідери обговорили підготовку до наступної зустрічі щодо реалізації української формули миру на рівні радників.

Також під час переговорів ішлося про підготовку до Глобального саміту миру на рівні лідерів держав.

Сторони обговорили конкретні кроки щодо створення зернових хабів у Кенії. Президенти наголосили на важливості стабільного забезпечення регіону українською сільськогосподарською продукцією.

Зеленський поінформував президента Кенії про функціонування альтернативного маршруту експорту українського зерна Чорним морем, а також про роботу над створенням інших експортних шляхів.

Глави держав обговорили питання безпекової співпраці між Україною та Кенією.

У Нью-Йорку Зеленський зустрівся з президентами ПАР і Кенії

Джерело: uatv.ua (Політика)