Нацрада розмірковує над способами регулювання Telegram в Україні - для чого це потрібно

28 вересня 2023 р. 16:36

28 вересня 2023 р. 16:36


Українська влада шукає шляхи регулювання каналів у месенджері Telegram. Проблема полягає в тому, що росія та прокремлівські "лідери думок", а також заборонені медіа продовжують поширювати кремлівську пропаганду серед українців. Цю проблему намагається вирішити Національна рада з питань телебачення і радіомовлення спільно з профільними відомствами.

Голова Нацради Ольга Герасимʼюк розповіла, що тепер проросійські телеграм-канали "більше не смішать нас своїм гугл-перекладом з української". За її словами, ворожі ресурси навчилися спілкуватися "гарною питомою лексикою", через що українцям стає дедалі важче відрізняти проукраїнські канали від ворожих. Про це вона розповіла під час публічного обговорення в Укрінформі щодо запобігання в медіа проявам мови ворожнечі й дискримінації за етнічною, національною та релігійною ознаками.

За словами Герасимʼюк, наразі Нацрада "бʼється разом" з Мінкультом та іншими відомствами над очищенням інформаційного простору від ворожих наративів. Очільниця ради додала, що нині противник успішно використовує Telegram для поширення пропаганди.

"Telegram - це справді дуже непроста тема, над якою ми у Національній раді щодня працюємо. Зараз настільки поширилося це явище, чим далі, тим важче буде із ним працювати. А ворог із ним працює дуже успішно", - сказала Герасимʼюк.

Ворог поширює пропаганду серед українців у Telegram

Нещодавно команда проекту LetsData презентувала результати дослідження близько 430 локальних телеграм-каналів на окупованих, деокупованих, прифронтових і тилових територіях. Період аналізу був обмежений до часу повномасштабного вторгнення, періоду хвилі деокупації українських міст та часу тривалих відключень електроенергії у жовтні - листопаді 2022 року.

Згідно з результатами дослідження, місцеві телеграм-канали у тилових, прифронтових та деокупованих містах та населених пунктах були переважно проукраїнськими - 95%, 85% і 64% відповідно. В окупованих регіонах переважала проросійська пропаганда. Однак кількість підписників проукраїнських каналів там від 24 лютого 2022 року залишалася відносно стабільною, зʼясували дослідники.

У категорії «окуповані» переважав проросійський дискурс із постійною маргіналізацією проукраїнських каналів. Однак кількість підписників місцевих проукраїнських каналів на окупованих Росією територіях від початку повномасштабного вторгнення залишалася відносно стабільною.

Нацрада розмірковує над способами регулювання Telegram в Україні - для чого це потрібно

Джерело: informator.ua (Політика)