Яке сьогодні, 29 вересня, свято - День пам’яті трагедії Бабиного Яру та Всесвітній день серця

29 вересня 2023 р. 06:07

29 вересня 2023 р. 06:07


У п'ятницю, 29 вересня, українці згадують одну із найтрагічніших сторінок української історії - масові розстріли мирних мешканців у Бабиному Яру , а віруючі та церква шанували пам'ять преподобного Киріака , пустельника. Іменини сьогодні святкують Євстахій, Іван, Максимільян, Кіпріан.

29 вересня - яке сьогодні церковне свято

29 вересня віруючі та церква вшанували пам'ять преподобного Киріака, пустельника . Преподобний Киріак, пам’ять якого святкується нині, народився в Карфагені і був сином священника. Змалку він почав читати Священне Писання та з ранку до вечора сидів за книгами, з яких дізнавався про справи Божі, направлені на порятунок людей. Вивчивши біблійну історію, отрок взявся читати житія святих. Це читання остаточно затвердило його вибір. І у вісімнадцять років Киріак залишив назавжди свій дім і таємно вирушив до Єрусалиму.

Відвідавши в Єрусалимі святі місця, він декілька місяців перебував у розташованому поблизу Снопа монастирі, старанно несучи свій послух. У 37-річному віці Киріак був висвячений у сан диякона і віддалився в Сукійський монастир преподобного Харитона.

Досягнувши 70 років, преподобний вирішив вести життя ще суворіше і віддалився в пустелю Натуфа, узявши з собою свого учня Іоанна. У пустелі відлюдники харчувалися гірким зіллям, яке по молитві святого Киріака ставало солодким та придатним для харчування.

Після 5 років самітності про пустинників дізнався один селянин. Він привів до преподобного свого хворого біснуватого сина і святий зцілив його. З того часу багато людей почало приходити до преподобного Киріака зі своїми потребами. Він же шукав усе більшого усамітнення і віддалився в пустелю Рува, де пробув ще 5 років. Потім сім років він прожив далекій пустелі за сотню верст від Сукійського монастиря.

За 2 роки до своєї смерті преподобний Киріак повернувся в монастир і поселився в печері святого Харитона. Коли наступив час його смерті, преподобний Киріак призвав братію, всіх благословив, зі всіма попрощався, а потім поглянув на небо, простягнув руки, звершив молитву і тихо відійшов до Господа у віці 109 років.

Раніше цього дня святкували день мисливця. Мисливці шукали іменинного зайця. Закінчували день застіллям, під час якого розповідали різні мисливські історії.

29 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Щороку 29 вересня згадується одна із найтрагічніших сторінок української історії - масові розстріли мирних мешканців у Бабиному Яру, що в Києві - День пам’яті трагедії Бабиного Яру . За офіційними даними, лише за два дні 29 та 30 вересня там загинуло близько 34 тисячі мирного населення, а за п’ять днів - майже 150 тисяч.

Більшість жертв, що полягли тоді, були євреями та ромами, проте у Бабиному Яру загинуло також чимало українців. Це були не лише жителі Києва, але й біженці, що на момент нападу нацистської Німеччини залишили рідні домівки і евакуювались до міста. Загалом хвиля масових розстрілів населення єврейського походження відбувалися по всій окупованій України. Подекуди знищувались цілі села.

День міста Кременчук відзначається 29 вересня. Кременчук - місто в Полтавській області України, яке є адміністративним центром Кременчуцького району. Місто було засноване у 1571 році і отримало Магдебурзьке право 8 січня 1635 року.

За найпоширенішою версією, назва міста походить від тюркського слова "керменчик", що у перекладі означає "невелика фортеця". Існує також легенда, що назва міста походить від імені міфічного засновника - козака або рибалки Кременя.

Кременчук є великим індустріальним центром Центральної України і другим за величиною містом Полтавської області. У місті діє 86 промислових підприємств, 58 будівельних організацій та близько 14 тисяч суб’єктів підприємницької діяльності.

Всесвітній день серця щороку відзначається 29 вересня. Серцеві захворювання щороку забирають понад 17 мільйонів  життів -  фактично кожна десята людина в світі у віці від 30 до 70 років передчасно помирає від інфаркту, інсульту та інших кардіологічних недуг. За прогнозами, до 2030 року кількість таких смертей зросте до 23 мільйонів. Проте лікарі стверджують, що принаймні у 80% випадків серцево-судинним хворобам можна запобігти, якщо люди будуть поінформованими та внесуть потрібні зміни до способу життя.

Серце - унікальний орган, який здавна відігравав важливу роль в уявленнях людей про власне тіло. В IV столітті до нашої ери Арістотель назвав серце найважливішим органом, який формується першим - він дійшов цього висновку, досліджуючи курячі ембріони. Філософ також вважав, що оскільки серце займає центральне положення, то воно контролює всі інші "допоміжні" органи, в тому числі й мозок.

В Сполучених Штатах Америки, Канаді та ще низці англомовних країн щороку 29 вересня відзначається Національний день кави . Про походження цього напою існує безліч легенд, однак перші згадки про вживання плодів кавового дерева з’явилися в середині XV ст. у монастирях біля міста Мохи у Ємені.

Згадувалось, що монахи обсмажували, а потім заварювали зерна, привезені з Ефіопії. Згодом ці рослини єменці почали вирощувати у себе на батьківщині. Пізніше Баба Будан контрабандою вивіз декілька зернят у себе на грудях, і відтоді кавове дерево почали вирощувати також у Майсурі, а ще пізніше - в Італії, Іспанії та інших країнах Європи, звідки кава згодом потрапила до Америки та Індонезії.

29 вересня щороку відзначається День отоларинголога . Цих лікарів ще називають ЛОР-лікарями або "вухо-горло-ніс". Дійсно, вони спеціалізуються на захворюваннях цих людських органів, а також на патологіях голови та шиї.

Отоларингологія почала формуватися в окрему науку в середині XVIII ст., коли анатомію та фізіологію вух, носа та горла було вже достеменно вивчено. Тоді ж були розроблені спеціальні інструменти для дослідження цих органів. Хоча перші згадки про запальні захворювання у верхніх дихальних шляхах та органах слуху були зафіксовані ще у Стародавньому Єгипті та Греції.

Про отоларингологів зазвичай згадують наприкінці осені та початку зими, у період ослабленого імунітету, коли підвищується ризик застуди із усіма її наслідками - хворим горлом та закладеним носом.

Скорочення харчових втрат та відходів здатне забезпечити кращий доступ до продуктів харчування найбільш вразливим верствам населення світу

Починаючи з 29 вересня 2019 року світ відзначає Міжнародний день поширення інформації про продовольчі втрати та харчові відходи . Цей день було започатковано за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН як захід для підвищення суспільної свідомості щодо важливості цієї проблеми та шляхів її вирішення. Ідея полягає у тому, щоб до 2030 року скоротити кількість харчових відходів удвічі на душу населення.

Метою даної програми є покращення та оптимізація харчової промисловості, розподілу та розповсюдженню продовольства в світі. Прагнення до безвідходного використання продуктів харчування - головна задача, яку поставила Генасамблея ООН перед світовим суспільством.

Якою буде погода

  • Якщо на ранок яскраво мерехтять зірки та дим стелиться внизу - погода погіршиться.
  • Якщо день сонячний та похмурий, сильних холодів не буде, а зима буде м'якою.
  • Якщо грім гримить, то зима буде холодною та безсніжною.

Що не можна робити 29 вересня

  • Не можна грати в карти, інакше можна забути про успіх.
  • Не варто сьогодні допускати злі думки про когось чи бажати зла іншій людині.
  • Не можна позичати.
  • Не беріть до рук дрібниці.

Яке сьогодні, 29 вересня, свято - День пам’яті трагедії Бабиного Яру та Всесвітній день серця

Яке сьогодні, 29 вересня, свято - День пам’яті трагедії Бабиного Яру та Всесвітній день серця

Яке сьогодні, 29 вересня, свято - День пам’яті трагедії Бабиного Яру та Всесвітній день серця

Яке сьогодні, 29 вересня, свято - День пам’яті трагедії Бабиного Яру та Всесвітній день серця

Яке сьогодні, 29 вересня, свято - День пам’яті трагедії Бабиного Яру та Всесвітній день серця

Яке сьогодні, 29 вересня, свято - День пам’яті трагедії Бабиного Яру та Всесвітній день серця

Яке сьогодні, 29 вересня, свято - День пам’яті трагедії Бабиного Яру та Всесвітній день серця

Джерело: informator.ua (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua