Держдеп США: тренування військових КНДР у Росії порушує резолюції Радбезу ООН

30 жовтня 2024 р. 17:24

30 жовтня 2024 р. 17:24


Сполучені Штати вважають тренування північнокорейських солдатів у Росії прямим порушенням низки резолюцій Ради Безпеки ООН. Про це 29 жовтня заявив речник Держдепартаменту США Метью Міллер.

«Ми вважаємо, що тренування Росією солдатів КНДР із використанням зброї або пов’язаних з нею матеріалів є прямим порушенням резолюцій Ради Безпеки», – сказав він.

Міллер також наголосив, що Росія і Північна Корея порушують ембарго ООН на постачання зброї, а також заборону на імпорт чи експорт, що може допомогти КНДР проводити ядерні випробування або запускати балістичні ракети.

Днями речник Державного департамента, що США проводять консультації з українською владою та союзниками щодо кроків у відповідь на залучення північнокорейських сил до війни на боці Росії.

Він також наголосив, що триває багатосторонній моніторинг санкцій проти Північної Кореї, і США готові використовувати механізм санкцій як щодо КНДР, так і щодо Росії.

Днями Пентагон заявив, що КНДР направила близько 10 000 солдатів для навчання на сході Росії, що, ймовірно, посилить російські сили поблизу України протягом наступних кількох тижнів. 29 жовтня у Міноборони США підтвердили, що кілька тисяч північнокорейських військовослужбовців уже вирушили до Курської області Росії, а «невелика кількість» вже там.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ» . За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.

Південна Корея 22 жовтня заявила про можливий перегляд підтримки Києва, зокрема щодо надання летальної зброї і направлення персоналу, залежно від ситуації в Україні.

Держдеп США: тренування військових КНДР у Росії порушує резолюції Радбезу ООН

Джерело: Радіо Свобода Україна