вологість:
тиск:
вітер:
У соцмережах з'явилися шахраї, які спекулюють на допомозі у 1000 гривень
Як тільки держава започатковує якісь ініціативи, пов'язані з фінансовою підтримкою, одразу активізуються різного гатунку шахраї, які обманюють довірливих громадян - найчастіше це пенсіонери або люди, які не дуже обізнані з новітніми технологіями.
У мережі ширяться посилання на фейкові акаунти Мінсоцполітики, які нібито обіцяють виплати 1000 гривень від держави. У зв’язку з цим в відомстві закликають громадян та ЗМІ, які можуть поширювати ці дані, не довіряти таким повідомленням та не переходити за відповідними посиланнями.
Про нову шахрайську схему попередив Інформаційний спротив .
«Це шахрайські ресурси, перехід на які вимагає персональні дані карток, в результаті чого шахраї можуть отримати доступ до ваших коштів. Наголошуємо: уся достовірна інформація щодо оформлення грошової підтримки у 1000 гривень буде розміщена на офіційних ресурсах уряду. А можливість отримати 1000 грн в рамках програми «Зимова єПідтримка» буде здійснюватися через офіційний застосунок «Дія»», – наголошують у міністерстві.
Нагадаємо, 25 жовтня президент Зеленський анонсував нову програму «ЄПідтримка», у рамках якої кожна людина в Україні протягом зими отримуватиме тисячу гривень. Як пояснив перший заступник міністра економіки Олексій Соболев, державну допомогу українцям з грудня нараховуватимуть на віртуальну картку програми «Національний кешбек», яку можна відкрити через «Дію». Гроші можна буде використати протягом зими.
Пам'ятайте: ніякі об'яви у соцмережах щодо фінансової допомоги, навіть "підкріплені" авторитетом відомих осіб, не відповідають дійсності. Виконувати поради шахраїв означає втратити і свої кошти, не тільки ті, що обіцяні державою.
Більшість українців (73%) найімовірніше не розпізнають «тривожних дзвіночків», які вказують, що вони зіткнулися зі злочинцями в мережі. Також кожен другий українець принаймні раз потрапляв на гачок шахраїв , а 17% ставали жертвами обману неодноразово. Про це свідчить дослідження Stay Secure, проведене аналітичним центром Wakefield Research 2023 року на замовлення Visa.
Джерело: zn.ua (Політика)«Зважаючи на стрімке зростання частки цифрових платежів, зараз як ніколи важливо, щоб споживачі розуміли мову шахрайства та залишалися насторожі», — пояснює Чарльз Лобо, керівник відділу ризиків Visa в регіоні Центральної та Східної Європи, Близького Сходу та Африки.
Новини рубріки
Іран може вдарити по Ізраїлю ракетами з території Іраку – Axios
31 жовтня 2024 р. 23:25
«Закликаємо грузинський уряд не йти білоруським шляхом» – МЗС України про вибори у Грузії
31 жовтня 2024 р. 23:12