У далекому космосі вчені знайшли чорну діру, яка поглинає матерію у 40 разів швидше, ніж це вважалося можливим

05 листопада 2024 р. 06:52

05 листопада 2024 р. 06:52


У далекому космосі вчені виявили надмасивну чорну діра, що є найбільш «ненажерливою» з відомих у своєму роді, яку ми коли-небудь бачили. Вона поглинає матерію із приголомшливою швидкістю, що в 40 разів перевищує теоретичний максимум, відомий як межа Еддінгтона.  Про це повідомив науково-популярний ресурс ScienceAlert.

«Ненажера» перебуває в центрі віддаленої галактики під назвою LID-568.

Вчені кажуть, що це відкриття може допомогти розгадати одну з найбільших таємниць раннього Всесвіту: як надмасивні чорні діри стають настільки неймовірно масивними за такий короткий проміжок часу після Великого вибуху. Астрономи з NOIRLab NSF візуалізували перебіг своїх досліджень та процес блискавичного утворення надмасивної чорної діри.

Є дані, які свідчать про те, що перші надмасивні чорні діри утворилися не з колапсуючих зірок, а з величезних зірок і величезних згустків газу, які колапсували під дією сили тяжіння. Відкриття супер-Еддінгтонської чорної діри свідчить про те, що значна частина зростання маси може відбуватися під час одного епізоду швидкого поглинання, незалежно від того, виникла чорна діра з легкого чи важкого матеріалу.

Раніше вчені заявили, що перше в історії зображення чорної діри , розташовної в центрі Чумацького Шляху, містить суттєві помилки.

У далекому космосі вчені знайшли чорну діру, яка поглинає матерію у 40 разів швидше, ніж це вважалося можливим

Джерело: zn.ua (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua