вологість:
тиск:
вітер:
Китай пообіцяв працювати з США: аналітики тим часом очікують при Трампі більшого суперництва між двома країнами
Китай працюватиме з США на основі взаємної поваги, заявили в МЗС Пекіна, коли кандидат від республіканців Дональд Трамп наближався до перемоги на президентських виборах у Штатах. Водночас деякі аналітики вважають, що Китай готується до запеклого суперництва з Вашингтоном, зокрема, в питаннях торгівлі, технологій і безпеки, повідомляє Reuters .
“Наша політика щодо США послідовна”, - сказала речниця Міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін на пресконференції в середу, 6 листопада, відповідаючи на запитання про те, як повернення Трампа до Білого дому вплине на американсько-китайські відносини.
“Ми будемо продовжувати розглядати й розвивати китайсько-американські відносини відповідно до принципів взаємної поваги, мирного співіснування і взаємовигідного співробітництва”, - додала вона.
Деякі аналітики, однак, заявили, що очікують від Трампа більш жорсткої риторики й потенційно руйнівних тарифів, хоча дехто вважає, що його ізоляціоністська зовнішня політика може дати Пекіну простір для розширення свого глобального впливу.
“Пекін очікував, що на виборах у США буде запекла боротьба. Хоча перемога Трампа не є бажаним результатом для Китаю і викликає занепокоєння, вона не є абсолютно несподіваною. Китайське керівництво, швидше за все, намагатиметься зберегти видимість хороших особистих стосунків з Трампом, одночасно активізуючи зусилля, спрямовані на демонстрацію сили й могутності Китаю”, - сказав старший науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир Тун Чжао.
Да Вей з Університету Цінхуа в Пекіні вважає, що перемога Трампа може створити відносно великий виклик для китайсько-американських відносин, виходячи з передвиборчих політичних пропозицій і дій республіканця під час попереднього президентського терміну.
Трамп погрожував запровадити тарифи на китайський імпорт на понад 60%, аналітики кажуть, що перспектива торговельної війни насторожила Пекін.
“Пекін особливо насторожено ставиться до потенційного відродження торговельної війни за Трампа, тим більше, що Китай наразі зіштовхнувся зі значними внутрішніми економічними проблемами. Китай також очікує, що Трамп прискорить роз'єднання у сфері технологій і ланцюжків поставок, що може загрожувати економічному зростанню Китаю й опосередковано вплинути на його соціальну і політичну стабільність”, - сказав Чжао.
У відповідь на це Пекін, імовірно, посилить рух до більшої технологічної та економічної самодостатності, відчуваючи при цьому сильнішу необхідність зміцнення економічних зв'язків з такими країнами, як Росія.
Китай також, швидше за все, зміцнить зв'язки з країнами Глобального Півдня, Європи та Північно-Східної Азії після перемоги Трампа, враховуючи “ізоляціоністську, антиглобалістську та антибагатосторонню зовнішню політику” республіканського лідера.
“Китай очікує, що друга адміністрація Трампа продовжить відхід від міжнародних угод і зобов'язань, що створить можливості для розширення впливу Китаю в нових вакуумах влади”, - додав Чжао.
Трамп також насторожив демократично керований Тайвань, заявивши, що острів повинен платити Вашингтону за свою оборону і що Тайбей “забрав” американський напівпровідниковий бізнес.
Адміністрація демократа Джо Байдена застосувала тактику високого тиску на Китай щодо Тайваню , що є розривом порівняно з політикою США часів адміністрації Трампа відносно острова. Минулого місяця Вашингтон схвалив продаж зброї Тайваню на суму 2 мільярди доларів США. Деякі аналітики припускають, що Трамп навряд чи надаватиме Тайбею таку ж підтримку в майбутньому.
Джерело: zn.ua (Політика)Новини рубріки
Прокуратура через суд вимагає повернути громаді Києва приміщення на Подолі
06 листопада 2024 р. 17:07
У Швейцарії під загрозою чималого штрафу заборонили носити паранджу
06 листопада 2024 р. 16:43
Нацбанк пояснив падіння міжнародних резервів України
06 листопада 2024 р. 16:43