вологість:
тиск:
вітер:
Bloomberg назвало світових лідерів, які виграли та програли від переобрання Трампа
Перше президентство Дональда Трампа показало, що він «ранжував» світових лідерів на основі їхніх сильних і слабких сторін, а також своїх особистих уподобань. Те, як складуться їхні відносини цього разу, багато в чому залежить від того, як вони завоюють прихильність Трампа і які відносини у них були раніше.
Агентство Bloomberg назвало світових лідерів, які виграли та програли від переобрання Трампа президентом США.
Хто виграв від повернення Трампа до Білого дому
Переобрання Трампа насамперед вигідне прем'єр-міністру Ізраїлю Біньямін Нетаньягу , у якого вже напружені стосунки з Джо Байденом.
Очікується, що Трамп посилить підтримку Ізраїлю (у той час як Байден призупинив частину військової допомоги через занепокоєння долею мирних палестинців), а також буде прихильніше ставитися до наполегливості Нетаньягу в продовженні боротьби з Іраном і відмови підтримувати майбутню палестинську державу.
Перемога Трампа вигідна прем'єру Індії Нарендрі Моді . Вони підтримують тісні особисті зв'язки, часто привселюдно хвалять один одного і називають друзями.
Обіцянка Трампа покласти край війні в Україні дає Моді простір для підтримки тісних зв'язків із росією.
Журналісти також вважають, що від перемоги Трампа виграв і російський диктатор володимир путін , який бачить у його поверненні можливість використати розбіжності на Заході. Під сумнів також поставлено майбутню військову підтримку України з боку США.
Спадкоємний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман бачить при Трампі можливість відродити зусилля, які давно зайшли в глухий кут, з укладання ключового пакту безпеки зі США.
Прем'єрка Італії Джорджія Мелоні тепер може позиціонувати себе як посередника між НАТО, ЄС і Білим домом. А прихильність Трампа їй допоможе завоювати близькість до Ілона Маска.
Обережний оптимізм щодо повернення Трампа має Туреччина. Антивоєнна позиція Трампа і його фокус на торгівлі можуть зіграти на руку Реджепу Ердогану . Проте відносини країн може загострити його антиізраїльська риторика.
Серед лідерів, яким вигідне повернення Трампа, агентство називає Кім Чен Ина . Під час першого президентського терміну у них зав'язалися теплі стосунки, які, щоправда, зрештою зійшли нанівець.
На думку Bloomberg, із поверненням Трампа Кім може сподіватися на скорочення американської військової присутності в регіоні, а також на ослаблення військових зв'язків між США, Японією та Південною Кореєю.
Поверненню Трампа радий також прем'єр Угорщини Віктор Орбан , який сподівається, що його особисті зв'язки із наступним президентом США зміцнять його становище у Євросоюзі. На підтримку нового президента США сподівається лідер Аргентини Хав'єр Мілей .
Хто програє від переобрання Трампа
Головним, хто програв, агентство, вважає президента України Володимира Зеленського . Позиція Трампа щодо війни з росією викликає занепокоєння, як і його намір скоротити військову та фінансову підтримку.
Не радий поверненню президент Ірану Масуд Пезешкіан . Під час першого терміну Трамп, будучи прихильником Ізраїлю, максимально тиснув на Іран і тепер може посилити санкції.
Погрози обраного президента США запровадити мито на китайські товари загрожують невизначеністю для Сі Цзіньпіна , уряд якого саме вводить великий пакет для стимулювання зростання економіки та довіри інвесторів.
Перемога Трампа чинить тиск на нового прем'єра Японії Сігеру Ісібу . Республіканець неодноразово називав профіцит Японії в торгівлі зі США проблемою і закликав країну платити більше за військову присутність Штатів.
Японія також може зіткнутися з додатковим тиском з боку Трампа через свій експорт обладнання для виробництва мікросхем до Китаю, який США прагнуть скоротити.
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум при Трампі зіткнеться з проблемою імміграції та фінансовим тиском США.
У прем'єра Великої Британії Кіра Стармера вже виникла суперечка з новим президентом США після того, як республіканці звинуватила його партію у відправленні волонтерів для агітації за Камалу Гарріс.
Стармер також називав штурм Капітолію США 6 січня «прямою атакою на демократію». А нещодавно він вступив у публічну ворожнечу з Ілоном Маском після того, як той припустив, що заворушення у Британії призведуть до громадянської війни.
Франція мало виграє економічно від повернення Трампа і може багато втратити, якщо торговельна напруженість знову спалахне. Це може статися швидко, якщо американський лідер знову розпочне битву з Францією щодо оподаткування великих технологічних компаній, таких як Google.
Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва побоюється, що повернення Трампа може надати імпульсу політичного руху його суперника Болсонару. Напередодні виборів у США Лула сказав, що молиться за перемогу Гарріс.
Ненависть Трампа до Ангели Меркель дуже ускладнила відносини між США та Німеччиною, тепер це може ускладнити і відносини з Олафом Шольцем .
Він і його правляча коаліція відкрито віддали перевагу Гарріс, а не Трампу, який навряд чи це забуде.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський уже поспілкувався із Дональдом Трампом після його перемоги на виборах.
У штабі Трампа розповіли, що той уважно відстежує, хто зі світових лідерів намагається вийти із ним на зв'язок.
Джерело: www.slovoidilo.ua (Політика)Новини рубріки
Британія ввела масштабні санкції проти ВПК Росії та підтримуваних РФ найманців
07 листопада 2024 р. 14:42
У Києві на хабарі у $2 тис. затримали посадовицю Центральної МСЕК
07 листопада 2024 р. 14:42