«За $40 тис. купували дипломи». У польському університеті затримано викладачів з Одеси

07 листопада 2024 р. 20:18

07 листопада 2024 р. 20:18


Співробітники Центрального антикорупційного бюро Польщі затримали трьох громадян України на території колишнього університету Collegium Humanum під час спроби дати хабар у $40 тис. за видачу дипломів для 60 осіб. Про це повідомляє Rzeczpospolita.

Відомо, що три співробітниці одеського вишу приїхали до Варшави і спробували переконати ректора Collegium Humanum продати їм 60 дипломів та свідоцтв про закінчення навчання для «іноземних студентів», які ніколи не навчалися у польському виші, пише onet.pl.

За цю «послугу» жінки запропонували $40 тис. готівкою. Проте, угода не відбулася і українок затримали співробітники Центрального антикорупційного бюро.

Жінкам уже висунуто звинувачення у зв’язку зі скоєними злочинами. Стосовно кожної з підозрюваних прокурор застосував запобіжні заходи у вигляді майнової застави у розмірі 150 тис. злотих, заборони на виїзд з країни, а також вилучення паспортів до виплати майнової застави.

Collegium Humanum — це скандальний університет у Варшаві, який відомий своїми корупційними схемами та махінаціями з дипломами. Польські журналісти встановили, що керівництво вишу масово видавало престижні дипломи MBA за відповідну плату, писало видання Wiadomosci.

Серед осіб, які отримали фальшиві дипломи, були офіцери польської армії та держслужбовці.

У ході розслідування було заарештовано ректора університету Павла Чарнецького, також затримано його родича, колишнього депутата Європарламенту Ришарда Чарнецького. Спочатку ректор не визнав себе винним, але пізніше погодився співпрацювати зі слідством й повідомив, що в університеті не він один займався продажем дипломів.

Скандал навколо Collegium Humanum викликав широкі дискусії щодо якості освіти та функціонування приватних університетів у Польщі. Collegium Humanum довелося змінити назву, щоб продовжити набір студентів.

Нагадаємо, у Харкові правоохоронці викрили схему багатомільйонних розкрадань бюджетних коштів в одному з провідних університетів.

За даними слідства, у 2012 році проректор з науково-педагогічної роботи одного з харківських університетів разом з директором компанії, яка виконувала підрядні ремонтні роботи цього вишу, вирішили організувати схему заволодіння бюджетними коштами навчального закладу.

Так, з 2012 по 2023 роки до вишу прийняли дев'ять людей на посади працівників з обслуговування приміщень, серед яких були родичі та знайомі організаторів цієї схеми.

«За $40 тис. купували дипломи». У польському університеті затримано викладачів з Одеси

Джерело: Главком

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua