вологість:
тиск:
вітер:
"Розвідник ГУР МО" та друг Лукашенка: чим відомий нардеп Шевченко, якого підозрюють у держзраді
Народний депутат України Євгеній Шевченко, за версією правоохоронців, систематично займався інформаційно-підривною діяльністю в інтересах РФ. За це йому загрожує до 15 років з конфіскацією майна.
Народний депутат Євгеній Шевченко, якому СБУ оголосила підозру в державній зраді, відомий тим, що захоплювався талантами білоруського президента Олександра Лукашенка й закликав до миру з Росією. Фокус нагадує, чим ще запам'ятався проросійський нардеп із Запорізької області.
До бази " Миротворець " Шевченко потрапив за участь у пропагандистському шоу "Большая игра" на російському "Первом канале" у 2019 році. Разом із ним в ефірі тоді взяв участь ватажок "ДНР" Денис Пушилін, який закликав "припинити виставляти Росію стороною конфлікту".
Білорусь
У лютому 2021 року тоді ще депутат від "Слуги народу" разом із головним українським комуністом Петром Симоненком "засвітився" на провладному форумі у Білорусі , де виступав Олександр Лукашенко.
Перед тим, у серпні 2020 року, Шевченко привітав Лукашенка з перемогою у виборах.
У квітні Шевченко знову відвідав Мінськ, де вже особисто зустрівся з Лукашенком . Вітаючись з Шевченком, Лукашенко сказав: "Виявляється, в Україні є ще люди, які поважають Білорусь".
Причому на прийомі у глави Білорусі Євген Шевченко заявив, що 36% українців нібито бачать Олександра Лукашенка президентом своєї країни.
У "Слузі народу" після цього заявили, що політсила не делегувала Шевченка на поїздку до РБ і це його приватна ініціатива , яка є порушенням порядку реалізації зовнішньої політики України, яка на офіційному рівні не визнає режим Лукашенка. Після того Шевченко назвав керівника партії "Слуга народу" Олександра Корнієнка "моралістом хріновим" .
Варто зазначити, що зараз цей допис вже видалено.
Невдовзі Євген Шевченко заявив, що має намір створити власний політичний проєкт . Раніше Євген Шевченко в ефірі телеканалу "Наш" заявляв, що якщо його захочуть виключити з фракції через зустріч з Олександром Лукашенком у Мінську, то " він буде цьому тільки радий ".
В ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" Євген Шевченко заявив, що щиро любить "народного президента" Олександра Лукашенка як людину, і як політика.
А ось ведучого телеканалу "Наш" Олександра Лірчука народний депутат назвав "ідіотом" . Сталося це після того, як журналіст поставив парламентарю запитання, чи є збігом те, що його поїздка на зустріч до Олександра Лукашенка сталася в день народження Адольфа Гітлера
"Ні, це пов'язано з тим, що ви просто ідіот", — відповів "слуга".
Наприкінці травня Євген Шевченко висловив задоволення затриманням в Мінську колишнього головного редактора опозиційного телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича.
"У Мінську затримали творців NEXTA. Ось це державність!", – дивувався нардеп.
Раніше, в березні 2021 року Шевченко, захищаючи президента Білорусі Олександра Лукашенка, не обираючи виразів звинувачував NEXTA у брехні.
Врешті решт 24 травня 2021 року нардепа виключили з фракції "Слуга народу", після чого він оприлюднив плани зі створення силового блоку з екс-бійців "Беркута " для протистояння націоналістам.
"Нарешті мене виключили з фракції Слуга Народу! Ми підемо своїм шляхом. А ці соросята угроблять країну і Президента остаточно", — написав у відповідь Шевченко, але наразі цей допис видалений.
У липні 2021 року, прочитавши статтю Володимира Путіна " Об историческом единстве русских и украинцев ", Євген Шевченко заявив, що Україна повинна позбутися "диктатури Заходу" і змінити свій політичний курс. Він запропонував Володимиру Зеленському "допомогу" в поновленні відносин із Росією і Білоруссю, назвавши жителів РФ та РБ "братніми народами".
Наразі цей допис вже видалений.
У липні Євген Шевченко знову відвідав Білорусь та взяв участь у міжнародному фестивалі "Словʼянський базар".
У дуеті зі співаком і композитором Ніколо Петрашем політик виконав пісню "Усі чотири пори року" та передав білорусам "щирий привіт із братської України".
У вересні Шевченко викликав журналіста Дмитра Гордона на поєдинок , пообіцявши тому "вирвати кадик" за критику Лукашенка. До того Гордон назвав главу республіки деспотом і розбійником , оскільки у XXI столітті президент "не може витворяти таке з власними людьми".
23 грудня Євген Шевченко повідомив, що Служба безпеки відкрила щодо нього провадження за ст.111 ККУ, підозрюючи у державній зраді .
"Шиють мені створення "російського світу" в Україні… Пов'язано це з моєю дружбою з Білоруссю", — написав нардеп.
У спецслужбі пізніше спростували слова Євгена Шевченка.
На початку січня 2022 року народний депутат Євгеній Шевченко заявив, що у президента Володимира Зеленського буде можливість звернутися за допомогою до ОДКБ у разі протестів.
"Коли Стерненко разом із Порошенком і всякими там Бутусовими та Агметовими зроблять черговий Майдан з метою держперевороту та повалення чинного президента України Володимира Зеленського, у останнього опція буде звернутися до ОДКБ за допомогою. Як свідчить практика, дуже ефективно", — зазначив Шевченко, перебуваючи у Казахстані під час масштабних протестів, які охопили країну.
Україна. Повномасштабне вторгнення
У березні 2022 року Євген Шевченко запевняв, що після повномасштабного вторгнення Росії добровільно вступив до ЗСУ, де проходив службу у військовій частині А0515 ГУР МО.
18 липня він прийшов на засідання Верховної Ради у військовій формі, але його колеги цей жест не оцінили , зробивши зауваження щодо недоцільності позування у формі ЗСУ у воєнний час.
"Я звик ходити у формі, я не знав, що вони заборонили носити військову форму. Сьогодні я прийшов до парламенту вперше після війни, не знав про це", — зазначив нардеп.
За його словами, Головне управління розвідки Міноборони України залучало його до спеціальної операції, яка вже на той час закінчилася.
На відео помітно, як Шевченка оточили та вигукували йому: "Вийди на х**р звідси".
Нардеп зняв куртку, але колег це не влаштувало й вони попросили його переодягтися повністю. Політик, аби виконати прохання, вийшов із зали, але назад на робоче місце вже не повернувся.
Пізніше Євген Шевченко заявив, що живе далеко і тому не встигне змінити одяг на цивільний та повернутися до парламенту.
У травні 2023 року керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в інтерв’ю програмі "Різні люди" заявив , що депутата Євгена Шевченка задіяли для комунікації з Олександром Лукашенком, щоб не допустити втягування Білорусі у війну.
Вже 8 листопада 2024 року представник спецслужби Андрій Юсов уточнив у коментарі "Суспільному", що Євгеній Шевченко не є співробітником Головного управління розвідки міністерства оборони України.
Увечері 7 листопада Євгеній Шевченко написав, що президент Володимир Зеленський не йде на мирні переговори з Росією начебто через "власні амбіції" і страх втратити посаду.
Нардеп вимагає, щоб український президент погодився на "діалог" з РФ, і навіть пропонує свою кандидатуру для розмови з росіянами. Голова Офісу президента Андрій Єрмак у відповідь заявив, що деякі депутати "роблять велику помилку в інтересах РФ" та "заплуталися в питаннях національної безпеки".
І вже 11 листопада Шевченко закликав колегу Олександра Дубінського готуватись його зустрічати, натякнувши на власний арешт .
Джерело: focus.uaНовини рубріки
Важливе питання: як змінити ім'я, прізвище чи по батькові
15 листопада 2024 р. 04:16
Ілон Маск таємно зустрівся з послом Ірану в ООН – NYT
15 листопада 2024 р. 04:12
Туреччина планує рекордно збільшити частку вітчизняних джерел енергії
15 листопада 2024 р. 04:06