Японія і Україна домовилися «посилити співпрацю» у сфері безпеки через участь військ КНДР у війні – МЗС

16 листопада 2024 р. 15:32

16 листопада 2024 р. 15:32


Японія і Україна домовилися проводити двосторонній діалог з питань безпеки за участю міністерств закордонних справ та оборони на тлі розгортання військ Північної Кореї у Росії, зазначив міністр закордонних справ Японії Такеші Івая на спільному брифінгу з главою МЗС України Андрієм Сибігою в Києві.

Він зауважив, що «сторони детально обговорили «украй тривожну ситуацію» з розгортанням північнокорейських військ у Росії та їхньою безпосередньою участю у війні проти України. Івая висловив «глибоке занепокоєння», адже це «негативно вплине не тільки на ситуацію в Україні, але й Азії, а також засудив таку діяльність».

«З огляду на такі занепокоєння ми домовилися про проведення двостороннього діалогу з питань безпеки на вищому рівні за участю керівників зовнішньополітичних та оборонних відомств з метою подальшого посилення обміну інформацією та співпраці у сфері безпеки. Таким чином безпекова співпраця між Японією і Україною буде просуватися більш систематично в рамках такого діалогу», – зазначив глава японської дипломатії.

16 листопада в Україну прибув міністр закордонних справ Японії Такеші Івая. Він відвідав меморіал жертвам російської окупації в Бучі.

Японський міністр здійснив неоголошений візит в Україну, щоб продемонструвати прихильність Токіо Києву в його боротьбі з російською військовою агресією.

У Курській області РФ в ідбулися перші бойові зіткнення між українськими та північнокорейськими військовими – 5 листопада цю інформацію підтвердили джерела видання Financial Times та Суспільного у спецслужбах. Повідомлялося, що поки «не йдеться про великі зіткнення».

У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ» . За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.

Південна Корея 22 жовтня заявила про можливий перегляд підтримки Києва, зокрема щодо надання летальної зброї і направлення персоналу, залежно від ситуації в Україні.

Президент Росії Володимир Путін, коментуючи інформацію про перекидання до Росії північнокорейських військових, не заперечив ці дані . На запитання про те, що, за супутниковими знімками, північнокорейські військові перебувають у Росії, Путін відповів: «Знімки – річ серйозна. Якщо є знімки, то вони щось відображають». Він нагадав, що Державна дума РФ ратифікувала договір про стратегічне партнерство з Північною Кореєю, зазначивши, що Москва «ніколи не сумнівалася, що північнокорейське керівництво ставиться до наших домовленостей серйозно».

Японія і Україна домовилися «посилити співпрацю» у сфері безпеки через участь військ КНДР у війні – МЗС

Джерело: Радіо Свобода Україна

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua