вологість:
тиск:
вітер:
Зеленський представив у Раді План стійкості – список пунктів
Президент Володимир Зеленський 19 листопада презентував у Верховній Раді внутрішній План стійкості, повідомили народні депутати Олексій Гончаренко від Євросолідарності та Ярослав Железняк від Голосу . Документ складається з десяти пунктів.
За словами парламентарів, План стійкості :
. Президент заявив, що вибори під час війни неможливі через закони, а план стійкості ще доопрацьовуватиметься із залученням експертів і громади.
. Планується створення Військового омбудсмена, нова контрактна система для немобілізаційного віку, зниження мобілізаційного віку не передбачено.
Україна активно компенсує нестачу артилерії за допомогою дронів: у 2024 році планується виробництво щонайменше 30 000 далекобійних дронів. Армія також отримає більше фінансування для бригад, щоб підвищити їхню автономність. Цьогоріч в Україні виготовлено понад 2,5 млн артилерійських снарядів і створено "довгі Нептуни" — нові крилаті ракети, з перших тестів яких вже отримано позитивні результати. Також Зеленський поставив завдання виробити 3000 крилатих ракет, а для посилення інновацій у військовій сфері буде створено Технологічну ставку.
. Все, що можливо, має виготовлятися та закуповуватися всередині країни. Плануються нововведення, такі як страхування військових ризиків та дерегуляція економіки. Для підтримки бізнесу передбачено зменшення перерозподілу ВВП, гарантування захисту підприємців від тиску правоохоронців і стимулювання детінізації через вигідні умови для прозорої діяльності.
. До кінця року в Україні будуть створені паспорти стійкості для регіонів, а наступного року планується розробка паспортів для генерації енергетики. Пріоритетом для країни залишається атомна енергетика, яка визнається ключовим напрямом для забезпечення енергетичної безпеки та стабільності.
. Модернізація стандартів укриттів. Також на входах до шкіл і державних установ повинні бути встановлені рамки металошукачів для перевірки на наявність небезпечних предметів. Акцент робиться й на зміцненні державного кордону для забезпечення національної безпеки.
. Податкові умови для прифронтових регіонів.
. Планується запровадження Національного стандарту безбар'єрності, ліквідація Московської церкви, створення інституту множинного громадянства та перезапуск дипломатичної служби. Також найближчим часом буде сформовано міністерство об'єднання.
. Україна ініціює створення "культурного Рамштайну", метою якого є підтримка української культури та її популяризація на міжнародній арені. Окрім того, планується сприяння відкриттю кафедр україністики в іноземних університетах для глибшого вивчення української мови, історії та культури.
. Планується впровадити кілька ініціатив для підтримки ветеранів. До 2025 року у кожній громаді будуть створені реабілітаційні відділення. Відповідно до нових ініціатив, також планується залучення ветеранів до державної служби та додаткова оплата для сімейних лікарів, які укладуть контракти з ветеранами. У 2024 році буде впроваджено систему з 11 000 фахівців для супроводу ветеранів. Крім того, створять щонайменше 80 ветеранських просторів, а також забезпечать ветеранів житлом у вигляді квартир.
Новини рубріки
1000 днів війни: Європарламент аплодував Зеленському стоячи (відео)
19 листопада 2024 р. 14:28
Будинок-садибу Терещенків на Житомирщині повернуто у власність держави
19 листопада 2024 р. 14:28
1000 днів війни. Головний металургій холдинг країни відзвітував про обсяги допомоги ЗСУ
19 листопада 2024 р. 14:28