вологість:
тиск:
вітер:
Все летіло на Дніпро: аналітики показали траєкторію ракет під час удару 21 листопада (інфографіка)
Для удару по Дніпру ЗС РФ застосували дев'ять ракет різних типів, які підлітали до міста з півночі, північного сходу та сходу, свідчить інфографіка аналітиків.
Зранку 21 листопада жителі Дніпра потрапили під масований ракетний удар ЗС РФ . Росіяни застосували проти українців крилаті та балістичні ракети, які підлітали до міста з трьох напрямків. Аналітики проєкту "Тексти" візуалізували траєкторію руху ракет, які усі летіли на Дніпро. Інфографіка з траєкторією засобів ураження ЗС РФ з'явилась на порталі проєкту.
Аналітики пояснили, що інфографіку створили на основі повідомлень Повітряних сил ЗСУ та моніторингового пабліка War_monitor. Крім того, вони врахували заяву президента Володимира Зеленського про те, що РФ вдарила по Україні міжконтинентальною балістикою.
Інфографіка "Текстів" показує рух дев'яти ракет:
- помаранчеві лінії — це сім ракет Х-101, які стартували з літаків у Ту-95МС у Волгоградської області, пуски відбулись у районі населеного пункту Чуєво-Алабушка. Бачимо, що вони заходили у повітряний простір України з півночі, через кордон у Чернігівській області. Потім вони попетляли над Чернігівською, Черкаською, Полтавською, Дніпропетровською областями і пішли на Дніпро;
- дві рожеві прямі лінії — це траєкторія балістичних ракет. Одна лінія — це аеробалістична ракета "Кинджал", яку випустив МіГ-31: вона прямує з північного сходу, з Волгоградської області, пуски — від населеного пункту Жирновськ (орієнтовно). Друга лінія — це, ймовірно, міжконтинентальна балістична ракета, як припускають, РС-26 "Рубіж", яку запустили з наземної пускової установки з Капустиного Яру. Обидві ракети летять прямо на Дніпро.
На порталі також вивчили відео, зняте камерою спостереження у Дніпрі. Вони зауважили, що видно яскравий спалах під час підльоту, але не видно пожеж після удару об землю. З цього вони зробили висновок, що засіб ураження не ніс вибухівку, а міг бути фугасним або просто шматком бетону. Подібна ракета завдала шкоди за великої швидкості та загальної ваги, а не через вибух, підсумували вони.
"На місці влучань прямо вибухів не спостерігається, оскільки, швидше за все, ураження створювалось за рахунок кінетичного прискорення, а не вибухової дії", — ідеться у статті.
Росія обстріляла Дніпро 21 листопада — деталі
Зазначимо, зранку 21 листопада Сили оборони попередили про повітряну загрозу, а жителі Дніпра почули кілька вибухів. Згодом з'ясувалось, що ворог вдарив по житловому району міста: мер Філатов повідомив про руйнування поруч з медичним центром, також отримали пошкодження кілька будинків, машин та гаражів. Повітряні сили тим часом повідомили про результати роботи засобів протиповітряної оборони: збили шість з семи Х-101, але не вдалось збити балістику та одну крилату ракету. На відео з місця подій видно шість ударів: експерти пояснили, що може іти мова про атаку російської ракети РС-26 "Рубіж", яка на підльоті розділилась на шість ударних частин.
Нагадуємо, авіаексмер Валерій Романенко розповів про ракети середньої дальності , які РФ могла застосувати для удару по Дніпру. Тим часом ексголовнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний пояснив, чому, на його думку, можна говорити про початок Третьої світової війни у 2024 році.
Джерело: focus.uaНовини рубріки
Росія створила "Орешник" на основі балістичної ракети РС-26 "Рубеж", — Пентагон
22 листопада 2024 р. 00:37
Американська розвідка попередила оборонні компанії США про можливі диверсії з боку РФ
22 листопада 2024 р. 00:27
Партизани допомогли знищити підрозділ дронів армії РФ на Донеччині
22 листопада 2024 р. 00:23