вологість:
тиск:
вітер:
Американський інвестор Стівен Лінч хоче купити «Північний потік — 2» — WSJ
Американський інвестор Стівен Лінч, який тривалий час жив у росії та займався там бізнесом, хоче, щоб уряд США дозволив брати йому брати участь у торгах з продажу газопроводу «Північний потік — 2», коли його виставлять на аукціон у швейцарській процедурі банкрутства.
Про це повідомляє The Wall Street Journal.
Він доводить посадовцям США, що американське володіння газопроводом стане важелем впливу на будь-які мирні переговори з росією , щоб припинити війну в Україні та служити довгостроковим інтересам США.
«Суть така: це унікальна можливість для Америки та Європи контролювати європейське енергопостачання до кінця ери викопного палива», — сказав Лінч в одному з інтерв’ю.
The Wall Street Journal переглянула лист, який написали юристи інвестора. Американська газета пише, що він звернувся за ліцензією до Міністерства фінансів США у лютому. Ліцензія дозволить йому вести переговори про будівництво трубопроводу з організаціями, які зараз перебувають під санкціями США.
У листі йдеться про те, що у процедурі визнання банкрутства «Північного потоку — 2» встановили термін у січні для реструктуризації боргу, або ж газопровід ліквідують. Лінч стверджує, що коли війна закінчиться, у росії та її колишніх клієнтів у Німеччині та Європі виникне спокуса включити трубопровід, незалежно від того, хто ним володітиме.
«Північний потік — 2» оцінюють приблизно в $11 млрд. Проте Лінч упевнений, що зможе купити його за значно зниженою ціною, адже вважає, що багато інвесторів не братимуть участі в аукціоні через «складну геополітику, повʼязану з газопроводом», а серед інших претендентів, ймовірно, будуть російські проксі-сервери, китайські організації чи інші особи, з політикою, яких не погодяться США.
Колишні урядовці, які мають досвід роботи в росії, кажуть, що план Лінча може бути невдалим, але його також можуть використати для мирних переговорів в Україні, тому задум інвестора може втілитися у життя.
Колишній спеціальний радник президента Байдена та друг Лінча Лі Волоскі каже, що пропозиція інвестора вести переговори про купівлю «Північного потоку 2» «відповідає стратегічним інтересам США та їхніх союзників».
Підриви «Північних потоків»: що відомо
26 вересня 2022 року на трубопроводах «Північний потік — 1» та «Північний потік — 2», які пролягають дном Балтійського моря від росії до Німеччини, сталися три вибухи , які спричинили масові витоки газу . Недоторканою залишилася лише одна з чотирьох ниток газопроводу.
Західні медіа писали, що росія законсервує «Північні потоки», оскільки не збирається їх ремонтувати після аварій.
Джерело: chas.news (Політика)Новини рубріки
Штраф у €179 млн. Іспанія звинуватила бюджетні авіакомпанії у порушенні прав клієнтів
22 листопада 2024 р. 16:42
Одна з країн-підписантів Римського статуту запросила Нетаньягу в гості
22 листопада 2024 р. 16:42
До кінця року в Україну поставлять 500 тисяч боєприпасів – Ліпавський
22 листопада 2024 р. 16:33