Кабмін збільшить допомогу сім'ям загиблих цивільних, які захищали Україну на початку вторгнення

22 листопада 2024 р. 23:31

22 листопада 2024 р. 23:31


22 листопада, у п'ятницю, на засіданні Кабінету міністрів було схвалено пропозицію збільшити з 1,9 млн грн до 15 млн грн виплати для родин цивільних, які загинули, захищаючи країну на початку повномасштабної війни. Раніше 15 млн грн виплачувалися тільки сім'ям загиблих військових.

Про це повідомляється на Урядовому порталі .

Виплата одноразової грошової допомоги буде надаватися сім'ям цивільних осіб, які загинули під час широкомасштабного вторгнення з 24 лютого 2022 року по 24 березня 2023 року, захищаючи на добровільних засадах нашу країну.

"Сьогодні на порядку денному є одразу кілька документів, спрямованих на підтримку ветеранів і вшанування подвигу наших захисників і захисниць.... Перший стосується справедливого підходу до визначення виплат сім'ям загиблих захисників...
На початку повномасштабної війни багато українців взяли зброю до рук та захищали державу в статусі цивільних осіб. Для родин таких загиблих цивільних передбачена виплата в розмірі 1,9 мільйона гривень. Ми пропонуємо збільшити її до 15 мільйонів гривень, і вважаємо, що це правильно і справедливо», – сказав на засіданні уряду премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

Тим із них, кому вже було виплачено одноразову грошову допомогу, буде виплачена нова сума з урахуванням вже виплаченої.

Далі проєкт закону має розглянути Верховна Рада і підписати президент.

Хто саме може претендувати на компенсацію у зв’язку з загибеллю військовослужбовця під час виконання бойових обов’язків?

Таке право мають батьки загиблого, один із подружжя (якщо така людина не одружилася вдруге), неповнолітні діти та особи, які перебували на його утриманні. Рідні діти мають право на частку в такій компенсації, якщо загиблий зазначений їх батьком (чи матір’ю). Тут немає значення, чи народжені вони у шлюбі, чи поза шлюбом. Головне – документальне підтвердження факту батьківства.

Якщо факт утримання дітей доведено у судовому порядку чи нотаріально завіреною довідкою, вони теж можуть претендувати на частку в компенсації. Тут вже йдеться не про рідних, усиновлених чи прийомних дітей, а про пасинка чи падчерку.

Кабмін збільшить допомогу сім'ям загиблих цивільних, які захищали Україну на початку вторгнення

Джерело: zn.ua (Політика)