Помаранчевій революції – 20. Соратники розказали, хто з політиків переконав Ющенка готуватися до Майдану

23 листопада 2024 р. 14:53

23 листопада 2024 р. 14:53


Після рішення Віктора Ющенка балотуватися на пост президента України у 2004 році ексголова Верховної Ради Іван Плющ переконував його готуватися до протестів. Про це стало відомо з презентації книги споминів Володимира Філенка «Партитура революції», яку відвідав «Главком».

Як стало відомо, соратникам Ющенка Володимиру Філенку та Тарасу Стецьківу здавалося важливим зробити акцент на тому, що Ющенко – саме народний кандидат. На цій тезі вони хотіли будувати виборчу кампанію, але стикнулися з незгодою центрального штабу «Нашої України». Там їх запевняли, що «народні» претенденти ніколи не виграють вибори .

До того ж, іншою проблемою стала потреба заздалегідь готуватися до масових акцій протесту, хоча спершу у штабі такої потреби не бачили. Проте це питання вирішило втручання Івана Плюща.

«На своєму знаменитому на всю країну суржику Плющ сказав таке: «Віктор, ти піжди! Хлопці діло кажуть. Ти шо не понімаєш, що так і буде, як вони кажуть? Буде лож і хвальш! Ти виграєш, а тобі намалюють, що ти програв», – пригадали очевидці тих подій.

Згодом стало зрозуміло, що Плющ мав рацію, оскільки Ющенку й справді «намалювали» програш, але його прихильники вже були готові розгортати акції протесту.

Нагадаємо, 21 листопада 2004-го розпочалася Помаранчева революція – перший наймасовіший протест у незалежній Україні. У річницю події, яка змінила хід історії, українці ділилися в соцмережах спогадами з тих днів та публікували фото, зроблені на Майдані.

«Главком» до річниці Помаранчевої революції підготував серію матеріалів. Серед них – інтерв'ю з Романом Безсмертним – одним із найближчих соратників Віктора Ющенка, народним депутатом ряду скликань, двічі віцепрем’єром – в уряді Юлії Тимошенко та Юрія Єханурова. На парламентських виборах 2002 року Роман Безсмертний був керівником передвиборчого штабу політичної сили Віктора Ющенка «Наша Україна». У 2004-му – комендантом наметового містечка на Майдані. В інтерв'ю він аналізує причини поразки помаранчевої команди, внутрішні конфлікти та передумови, які були створені для реваншу Віктора Януковича.

Крім того, «Главком» пригадав, як виникла символіка помаранчевого руху , які артефакти її уособлювали та що з ними сталося після Помаранчевої революції.

Помаранчевій революції – 20. Соратники розказали, хто з політиків переконав Ющенка готуватися до Майдану

Джерело: Главком

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua