"Мирний план" Китаю та Бразилії навряд чи втілиться у життя після перемоги Трампа — посол Мельник

24 листопада 2024 р. 17:59

24 листопада 2024 р. 17:59


Мирна ініціатива Китаю та Бразилії навряд чи матиме практичне втілення через повернення Дональда Трампа до Білого дому. Для нього тема російсько-української війни є однією із небагатьох, якими він опікується та хоче швидко вирішити, заявив посол України в Бразилії Андрій Мельник в інтервʼю " Радіо Свобода ".

"Ми повинні ці слова сприймати серйозно. І тому зараз шукати якихось посередників там чи згадувати тих, на кого ми сподівалися раніше, і тих, хто зіграли певну роль… то я не бачу нікого, крім нового президента Сполучених Штатів, який зможе дійсно кардинально змінити ситуацію", — заявив дипломат.

На його думку, обраний президент США навряд чи "захоче ділити ці лаври миротворця" з кимось ще, тим паче з Китаєм чи Бразилією. Мельник вважає, що Київ має зосередити усі свої зусилля навколо наступних вісьмох тижнів, до інавгурації Трампа 20 січня.

За словами дипломата, українська дипломатія має працювати не лише у Вашингтоні, а насамперед у Мар-а-Лаго, у Флориді, де розташований маєток Трампа. Мельник підкреслив, що Київ повинен там "пропрацювати кілька сценаріїв, як це може бути". Найгіршим, на його думку, буде те, що рішення Україні навʼяжуть "через нашу голову" .

"Повірте мені, моєму відчуттю: ці наступні вісім тижнів будуть найбільш відповідальними і складними в історії України після 1991 року. Тобто зараз треба вирішувати. Коли прийде день інавгурації, боюся, до того часу вже буде рішення ухвалене і тоді нам буде складніше", — заявив Мельник.

Нагадаємо, у травні представники Китаю та Бразилії погодили власний "мирний план" врегулювання російсько-української війни. І хоча він складається з шести пунктів, а не дванадцяти, все одно багато в чому нагадує переформульовану китайську пропозицію, представлену у лютому 2023 року . Загалом цей план – вже традиційний заклик до деескалації та утримання від "роздмухування вогню" з акцентом на важливості проведення переговорів. Цю ініціативу розкритикував український президент Володимир Зеленський.

Чому китайсько-бразильський мирний план, упакований в гарні слова, становить загрозу для України, розповідав Володимир Кравченко у статті " Мирний план друзів Путіна викликав страх у російських Z-патріотів. Не влаштує він і Україну" .

"Мирний план" Китаю та Бразилії навряд чи втілиться у життя після перемоги Трампа — посол Мельник

Джерело: zn.ua (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua