вологість:
тиск:
вітер:
США та Європа не дають Україні шансу витіснити Росію з своєї території — The Guardian
Останній місяць був важким для України: Росія, залучила понад 11 тисяч військових з Північної Кореї для повернення контролю над Курською областю. Також Росія з новою силою руйнує українську енергосистему та запускає нову експериментальну зброю середньої дальності по Дніпру.
Проте після всього цього західна політика щодо війни насправді найкраще описується як інкременталізм — поступове надання зброї, що дозволяє утримувати ситуацію на плаву, але це не дає Україні можливості вигнати Росію з її території, зазначає Джеймс Ніксі, який очолює програму "Росія-Євразія" в Chatham House.
По-перше, збільшення підтримки України обійдеться набагато дорожче — оборонні витрати, постачання зброї, підтримання функціонування української економіки та суспільства. Демократичні уряди, залежні від своїх виборців, не люблять говорити їм про це.
Друга причина полягає в страху ескалації. Коли Росія нещодавно запустила "експериментальну" балістичну ракету, США, зокрема, не захотіли реагувати на це. Адміністрація Байдена, очевидно, була налякана ядерними погрозами Росії та оновленням її ядерної доктрини .
Ніксі стверджує, що за вісім років, що минули від анексії Криму до повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році, Захід надав мізерну кількість військової техніки, а його санкції проти Росії були незначними.
"Коли почалося вторгнення, Німеччина запропонувала лише каски. Її танки прибули лише через рік. Винищувачі F-16 почали літати [в Україні] лише в серпні цього року. А британські ракети Storm Shadow не могли бути запущені на російську територію до минулого тижня", — додає автор.
Автор вважає, що якби Захід надав зброю ще до вторгнення, а дозвіл на її належне використання — одразу після, Україна, безсумнівно, перебувала б зараз у кращому становищі. Не можна з упевненістю сказати, що Україна витіснила б Росію зі своєї території. Але так само не можна з упевненістю стверджувати, що Росія взагалі вторглася б, якби Україна була краще озброєна.
Є ще одна причина, чому Захід не зробив все, що міг. Ніксі стверджує, що якби це була Португалія чи Франція, то союзники зробили б все, щоб захистити ці країни повною мірою. Україна, однак, вважається "не Європою" і її потреби легше ігнорувати.
Раніше схожу думку висловила редакційна колегія газети The Wall Street Journal. В газеті зазначили, що Україна не виграє війну через обмеження Байдена щодо надання та використання зброї. Ці обмеження зашкодили здатності України перейти в наступ проти російських сил та атакувати важливі об'єкти в Росії, такі як засоби зв'язку та склади озброєнь.
Джерело: zn.ua (Політика)Новини рубріки
Коаліція безпілотників: партнери цього року виділять 1,8 млрд євро на підтримку ЗСУ
25 листопада 2024 р. 17:20
Обстріл Одеси: влада назвала кількість пошкоджених будинків
25 листопада 2024 р. 17:17
Стало відомо, хто з українців зможе отримати «тисячу Зеленського» через «Укрпошту»
25 листопада 2024 р. 17:17