вологість:
тиск:
вітер:
Борги за комуналку: чи можуть їх «списати»
Чи можуть українцям «списати» заборгованість за комуналку
Експертка зазначила, що в Україні не має законодавчо врегульованого поняття «списання боргу» за спожиті комунальні послуги.
«Однак, в разі наявності тих чи інших законних підстав, можна зменшити або частково оскаржити розмір заборгованості по сплаті комунальних послуг, звернувшись за розв'язанням спірного питання до суду», – сказала вона.
За словами Даниленко, законними підставами для оскарження заборгованості може бути некоректне нарахування за спожиті послуги, наприклад, якщо постачальник неправильно врахував фактичну площу житла споживача тощо. Або ж коли борг виник через попередніх власників житла, а також коли споживача офіційно визнали банкрутом чи коли борг перед постачальником існує понад три роки.
Адвокатка пояснила, що часто буває ситуація, коли у квартирі споживача встановлений лічильник на гарячу воду, а борг нарахований надавачем послуг по загально будинковому.
«У таких випадках, зазвичай, суд визнає незаконними дії надавача послуг і зобов'язує його зробити перерахунок споживачу», – підкреслила вона.
Даниленко додала, що якщо боржник готовий платити, але не має грошей, аби погасити борг повністю, він може звернутися до постачальника послуги та укласти договір реструктуризації.
«В рамках умов договору сума ділиться на частини, які вносяться за обумовленим графіком щомісяця. Тривалість виплати боргу складає до п’яти років – це залежить від суми боргу та платоспроможності боржника», – резюмувала вона.
Раніше ми писали, що може статися, коли людина має великий борг за житлово-комунальні послуги.
Джерело: zn.ua (Політика)Новини рубріки
Родина з Шепетівки втратила вже другого сина на війні. Згадаймо Юрія Гриня
26 листопада 2024 р. 09:22
Парламентська асамблея НАТО ухвалила резолюцію стосовно України
26 листопада 2024 р. 09:22
Окупанти в Маріуполі відключають тепло та світло, щоб "націоналізувати" житло українців, — ЦНС
26 листопада 2024 р. 09:13