вологість:
тиск:
вітер:
До НАТО попросилася острівна держава, територія якої частково окупована – ЗМІ
Президент Кіпру Нікос Хрістодулідіс під час зустрічі з очільником США Джо Байденом представив теоретичні і практичні аспекти потенційної майбутньої інтеграції Кіпру в НАТО . Про це інформує Kathimerini, посилаючись на власні джерела.
За даними видання, пропозиція президента Кіпру містить детальний і довгостроковий підхід і вже отримала позитивну відповідь з Вашингтона. Зокрема, радник з питань національної безпеки Джейк Салліван назвав її «безпрограшною», підкресливши значні можливості, які може створити такий розвиток подій.
Крім того, після візиту до Вашингтона Хрістодулідіс також обговорив план з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте в Бухаресті під час саміту Європейського політичного співтовариства.
«Ключовою метою плану є інституціоналізація відносин Кіпру з НАТО шляхом участі в організації, яка розглядається як сходинка до повноправного членства. Однак цей крок залежить від низки передумов, серед яких прогрес у розв'язанні кіпрської проблеми і поліпшення відносин між ЄС і Туреччиною. Позитивні результати в цих сферах можуть відкрити значні переваги для Анкари, такі як доступ до європейських організацій та ресурсів – перспектива, якій наразі перешкоджає вето Кіпру. Успіх цієї ініціативи вимагатиме багаторівневої міжнародної співпраці, яку Республіка Кіпр готова підтримати», – йдеться у повідомленні.
Водночас Кіпр звернувся до США ще з трьома стратегічними проханнями, спрямованими на підтримку його потенційних прагнень щодо вступу до НАТО. Йдеться про:
- довгострокове зняття збройового ембарго;
- збільшення кількості навчальних місць для офіцерів Національної гвардії у військових академіях США;
- допомогу США у модернізації військового потенціалу відповідно до стандартів НАТО.
«Уряд Кіпру повністю усвідомлює значні виклики і сильну опозицію, з якими він може зіткнутися як всередині країни, так і на міжнародному рівні, прагнучи до потенційного членства в НАТО. Проте офіційні особи у Вашингтоні і Нікосії погоджуються з тим, що початок цієї дискусії – подолання давніх табу – є важливим кроком уперед», – додали у виданні.
До слова, під час пленарної сесії Парламентської асамблеї НАТО члени ухвалили резолюцію , в якій закликають країни коаліції якнайшвидше прийняти Україну до Альянсу. «Асамблея закликає уряди й парламенти держав-членів Альянсу наростити політичні й практичні зусилля, аби допомогти Україні отримати запрошеннята якомога швидше стати 33-м членом НАТО», – йдеться у резолюції. Крім цього, автори також указують на необхідність наростити військову, фінансову й гуманітарну підтримку України.
Новини рубріки
Ліга чемпіонів: розклад усіх матчів дня 26 листопада
26 листопада 2024 р. 11:25
Київ прагне переконати Трампа в економічній та стратегічній вигоді підтримки України — WP
26 листопада 2024 р. 11:25