вологість:
тиск:
вітер:
Пропагандисти «Першого каналу» РФ поскаржилися, що у Німеччині їм показали на двері
Російський пропагандистський державний Перший канал заявив, що влада Німеччини закриває німецьке бюро телеканалу, співробітники корпункту Іван Благой і Дмитро Волков повинні покинути територію ФРГ у першій половині грудня. Про це повідомляє «Настоящее время».
За інформацією Благого, відповідний документ телеканал отримав від влади Німеччини 26 листопада.
«Десять сторінок тексту з обґрунтуванням ухваленого рішення, закріплені посиланнями на санкційні документи ЄС. <...> Закони ФРН за час перебування в Німеччині ми не порушували. Відповідаємо усім необхідним критеріям. Та нам все одно вказали на двері», – бідкається співробітник корпункту пропагандистів у Німеччині.
Закриття німецького бюро, за словами Благого, сталося невдовзі після репортажу про затримання громадянина ФРН Миколи Гайдука, якого російські спецслужби підозрюють у причетності до підриву труби газорозподільної станції в Калінінграді.
«Знімальна група Першого каналу відпрацювала в Гамбурзі, де проживав обвинувачений. Ми пройшлися за адресами, показали вулицю, де проходили його [Гайдука] зустрічі з куратором з українських спецслужб, а далі отримали це», – стверджує співробітник Першого каналу.
Перший канал також цитує документ, який, як стверджується, був отриманий від німецької влади. У ньому йдеться, що телеканал продовжує впливати на російськомовне населення Німеччини через пропаганду та дезінформацію.
У відповідь на закриття німецького бюро Першого каналу Росія висилає двох журналістів німецької медіагрупи ARD, заявила представниця МЗС Росії Марія Захарова. Вона заявила, що нові співробітники ARD у Росії зможуть отримати акредитацію лише після «створення урядом ФРН умов для російських журналістів та повноцінного відновлення діяльності корпункту Першого каналу у Берліні».
Як заявив у середу, 27 листопада, на урядовій прес-конференції в Берліні представник МЗС Німеччини Крістіан Вагнер (Christian Wagner), федеральний уряд Німеччини не наказував співробітникам російського державного Першого каналу залишати країну і не обмежував їхню професійну діяльність. Про це повідомляє DW/
Вагнер припустив, що може йтися про претензії до співробітників Першого каналу з боку органів міграційного контролю на рівні міської влади Берліна, проте підкреслив, що з боку федеральної влади жодних кроків щодо співробітників Першого каналу не було. За його словами, якщо повідомлення про висилку з РФ двох співробітників телерадіокомпанії ARD підтвердяться, МЗС ФРН рішуче засудить це рішення російської влади, оскільки воно жодною мірою не адекватне.
Варто зазначити, що після початку війни в Україні Перший канал потрапив під санкції США.
Новини рубріки
ДТЕК – найбільший платник податків в енергетиці, – рейтинг
27 листопада 2024 р. 19:39
Скільки будинків та шкіл росіяни розбомбили у Харкові. Мер оприлюднив жахливу статистику
27 листопада 2024 р. 19:29
Розвідка повідомила, скільки ракет Х-101 та «Іскандер» накопичила Росія
27 листопада 2024 р. 19:29