Використання ATACMS Україною не спричинить ядерну ескалацію з боку Росії – розвідка США

28 листопада 2024 р. 10:42

28 листопада 2024 р. 10:42


Далекобійні удари по Росії не збільшують ядерний ризик, зазначили у розвідці США

Розвідка США вважає, що дозвіл Україні використовувати американську далекобійну зброю для атак вглиб Росії не збільшить ризик ядерної ескалації з боку РФ. Про це повідомили п’ять співрозмовників, пов'язаних з американською розвідкою, пише Reuters .

За даними розвідки, за останні сім місяців було визначено, що скасування заборони на далекобійні удари по РФ не спричинить ядерної ескалації. Це підтвердилося навіть після того, як Джо Байден з мінив позицію щодо далекобійних ударів по Росії цього місяця.

"Оцінки були чіткими: ATACMS не змінять ядерні розрахунки Росії", – зазначив один із помічників американського конгресмена, ознайомлений із розвідданими.

21 листопада Росія запустила нову балістичну ракету "Орєшнік" по Дніпру , і, на думку аналітиків, це було зроблено для того, щоб попередити США та їхніх європейських союзників. Однак це не змінило основних висновків щодо ситуації.

Один з американських чиновників зазначив, що США вважають, що Росія не буде намагатися посилювати свої ядерні сили, але вона буде реагувати на те, що вона сприймає як ескалацію з боку Вашингтона.

Американські офіційні особи заявили, що розвідка допомогла розв'язати суперечливі дискусії в адміністрації Байдена щодо того, чи варто послаблювати обмеження на використання американської зброї в Україні, щоб не викликати агресію Путіна.

"Спочатку офіційні особи чинили опір такому кроку, посилаючись на стурбованість ескалацією та невизначеність щодо того, як відреагує Путін. Деякі з цих чиновників, зокрема у Білому домі, Пентагоні та Державному департаменті, побоювалися смертельної помсти проти військового та дипломатичного персоналу США та нападів на союзників із НАТО", – зазначили у розвідці США.

Однак Байден змінив свою думку після того, як Північна Корея вступила у війну, і деякі чиновники вважають, що побоювання щодо ескалації були перебільшеними.

"Гібридна відповідь Росії викликає занепокоєння. Шансу ескалації ніколи не було. Зараз занепокоєння більше", – сказала Анджела Стент, директорка відділу євразійських, російських і східноєвропейських досліджень Джорджтаунського університету, маючи на увазі саботаж Росії в Європі.

Білий дім та національна розвідка відмовились коментувати ситуацію. Кремль також не відповів на запити щодо оцінок розвідки.

Використання ATACMS Україною не спричинить ядерну ескалацію з боку Росії – розвідка США

Джерело: news.liga.net (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua