вологість:
тиск:
вітер:
Національна Асамблея Франція проголосувала за недовіру уряду на чолі з Мішелем Барньє
Уряд у Франції отримав вотум недовіри в парламенті, що зробило його першою з 1962 року адміністрацією, яку було усунено у такий спосіб, і найкоротшим урядом П’ятої республіки.
За подану лівим альянсом NFP пропозицію проголосував 331 депутат, для повалення уряду потрібна більшість у 288 депутатів.
Барньє, який пробув на посаді лише три місяці, тепер змушений подати заяву про свою відставку та про відставку свого уряду президенту Еммануелю Макрону.
Голосування за вотум недовіри у Нацасамблеї Франції ініціювали після того, як Мішель Барньє взяв на себе відповідальність за проєкт бюджету, застосувавши статтю 49.3 Конституції, яка дозволяє схвалення в обхід парламенту.
Це не перший вотум недовіри уряду Франції під керівництвом президента Еммануеля Макрона, викликаний використанням статті 49.3 для просування законопроекту через парламент.
У березні 2023 року уряд Макрона з незначною перевагою витримав вотум недовіри після того, як тодішній прем’єр-міністр Елізабет Борн обійшла парламент, щоб проштовхнути непопулярний законопроект про пенсійну реформу. За вотум недовіри проголосували 278 народних депутатів. Для повалення уряду потрібно було 287 голосів.
У жовтні 2022, після того, як влітку партія Макрона втратила правлячу більшість у Національних зборах, Борн просунула законопроект про бюджет на 2023 рік, використовуючи конституційні повноваження в обхід голосування в парламенті.
Ліва коаліція Nupes і ультраправа партія "Національне об'єднання" (RN) закликали висловити вотум недовіри, але не отримали достатньої підтримки.
Джерело: zn.ua (Політика)Новини рубріки
Єрмак зустрівся з високопоставленими радниками Трампа – Reuters
05 грудня 2024 р. 03:55
Названо найпопулярнішу страву, яку українці замовляли у 2024 році
05 грудня 2024 р. 03:37