вологість:
тиск:
вітер:
Наскільки дошкульним виявиться п'ятнадцятий пакет санкцій ЄС для Росії
Європейський союз у середу запровадив нові санкції проти Росії - узгоджено п'ятнадцятий пакет акцій. Санкції, переважно, спрямовані проти «тіньового флоту» танкерів, який Москва розгорнула, щоб обійти західні обмеження на торгівлю нафтою і зберегти джерело доходу, що має вирішальне значення для фінансування війни в Україні.
Дещо детальніше про санкції повідомляє Euronews .
Санкції були скріплені послами 27 країн-членів ЄС на зустрічі в середу і являють собою 15-й пакет з моменту початку російського вторгнення в лютому 2022 року. «ЄС і його партнери по G7 мають намір продовжувати тиск на Кремль», - заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Обговорення почалося минулого місяця і пройшло без особливих розбіжностей між країнами. Це перші санкції, узгоджені під час головування Угорщини в Раді ЄС, яке, як побоювалися багато дипломатів, сповільнить дії на українському фронті через наполегливе прагнення Будапешта підтримувати тісні зв'язки з Москвою.
Конкретні деталі обмежень стали відомі не відразу, але вважається, що пакет буде скромним порівняно з попередніми рішеннями. Основна увага в 15-му пакеті приділяється так званому «тіньовому флоту», який Росія використовує для обходу цінового обмеження, введеного західними союзниками наприкінці 2022 року, щоб обмежити продаж російської нафти в усьому світі. «Тіньовий флот» складається зі старих, незастрахованих суден, чий поганий стан викликає побоювання з приводу екологічної катастрофи, що насувається в європейських водах, та й просто катастрофи, яка може забрати життя екіпажів цих суден.
Москва почала використовувати застарілі танкери, які погано утримують, деяким з яких понад 20 років, як вихід із ситуації, що склалася, використовуючи незрозумілі структури володіння і страхування, які фактично вислизають від контролю союзників по G7. Ці судна ходять під «зручними прапорами» країн, які не бажають дотримуватися західних санкцій, - таких як Панама, Ліберія і Маршаллові острови.
Тіньовий флот звинувачують в обмані, зокрема в передачі фальсифікованих даних і вимкненні своїх транспортерів, щоб стати невидимими для супутникових систем, а також у здійсненні численних перевантажень із судна на судно, щоб приховати походження бочок із нафтою.
Стан цих суден настільки поганий, що Брюссель побоюється розливу нафти, який може спричинити екологічну катастрофу поблизу території блоку. Відсутність належної страховки ускладнить ліквідацію збитків у морі.
Незважаючи на очевидні ризики, Москва продовжує покладатися на ці танкери для торгівлі сирою нафтою - найважливішого джерела доходу для фінансування масштабного вторгнення в Україну і підтримки високоінтенсивної військової економіки.
До чорного списку також потрапили кілька китайських компаній, підозрюваних у сприянні російському виробництву безпілотників.
Крім того, було встановлено обмеження на рівні 60 доларів за барель сирої нафти і заборону західним компаніям, які продають сиру нафту за ціною, вищою від обумовленої, надавати російським танкерам такі послуги, як страхування, фінансування та прапорування.
За даними Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA), у період з лютого 2022 року по червень 2024 року Росія отримала від експорту нафти 475 мільярдів євро, що становить 68 % усіх доходів від експорту викопного палива.
Наразі Китай та Індія є основними покупцями російської нафти, яка часто переробляється в цих країнах і продається на ринку ЄС під іншим маркуванням.
За оцінками, «тіньовий флот» налічує близько 600 суден, хоча офіційних цифр не існує через те, що Кремль засекречує інформацію.
За словами дипломатів, санкції, узгоджені країнами ЄС у середу, спрямовані приблизно на 50 суден, що належать до «тіньового флоту». Попередній пакет санкцій включив до чорного списку 27 суден, позбавивши їх доступу до портів ЄС і заборонивши надавати послуги ЄС.
Нагадаємо, посли Європейського Союзу в середу, 11 грудня, погодили новий пакет санкцій проти Росії . Про це повідомило головування Угорщини в Раді Євросоюзу в соцмережі X. Зазначається, що пакет додає до вже наявного списку санкцій більше фізичних та юридичних осіб. Нові санкції спрямовані проти суб'єктів у Росії та третіх країнах, які побічно сприяють військовому і технологічному посиленню РФ через обхід експортних обмежень.
У повідомленні уточнюється, що ухвалені санкції обмежують роботу додаткових суден третіх держав, які сприяють або підтримують дії Росії.
Джерело: zn.ua (Політика)Новини рубріки
Військове посвідчення у застосунку Армія+. Деталі від Міноборони
06 січня 2025 р. 04:36
Cобор Івана Предтечі: заборони та прикмети
06 січня 2025 р. 04:31
Зеленський назвав умови для проведення виборів в Україні
06 січня 2025 р. 04:25