Майбутній рік буде ключовим для справедливого миру – Зеленський

22 грудня 2024 р. 15:46

22 грудня 2024 р. 15:46


Наступний рік буде ключовим для захисту інтересів України й українців на дипломатичній ниві, заявив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі із українськими дипломатами з нагоди їх професійного свята, та поставив дипломатам низку завдань.

«Бути послом України, бути українським дипломатом – це бути людиною, яка може відповісти абсолютно конкретно на питання, що саме було вами зроблено для наближення миру, для захисту інтересів України й українців. Наступний рік буде ключовим з точки зору саме цього завдання. Ми повинні зробити все, щоб 25-й рік став для України роком справедливого миру», - заявив Зеленський.

Він додав, що після зміни президента Сполучених Штатів Америки та його адміністрації відбудеться й багато змін у міжнародних відносинах. А також зміни чекають на низку близьких Україні держав, де відбуватимуться вибори, як от Німеччина та Польща. При цьому Україні все ще потрібно поглибити відносини із країнами далекого зарубіжжя.

«Україні потрібен реальний, конкретний, відчутний результат. І саме це – ваша робота. Бути в усіх потрібних кабінетах, бути в медіа, бути у спілкуванні з усіма потрібними для України людьми й бути зрозумілими – так, щоб Україна мала необхідний результат», - зазначив президент, натякнувши, що робота послів має бути цілодобовою.

Особливо глава держави акцентував, що наступного року українським дипломатам треба особливо попрацювати для вступу країни в Євросоюз, а також над поглибленням відносин з НАТО.

«Нам потрібен вступ у Євросоюз. Наступного року ми маємо зробити для цього максимум у процесі перемовин і в розбудові відносин з партнерами в Європейському Союзі. Тому головування Польщі, а у другому півріччі – Данії в ЄС мають стати історичними для України. …

Я розраховую на подальше наповнення змістом нашої роботи з НАТО. Усі ми розуміємо, що запрошення України в НАТО та членство в Альянсі можуть бути рішеннями виключно політичними. … Тому дуже важливо, щоб робота щодо НАТО для України не була тільки кабінетною», - заявив Зеленський.

Ще одним завданням для дипломатів Зеленський назвав роботу з інвесторами – на рівні держав, компаній, медіа, церков, академічної спільноти, сфер мистецтва та спорту.

«Усі форми дипломатії – від звичної дипломатії до м’якої сили, від дипломатії перших осіб і парламентської дипломатії до дипломатії сердець – усе, що може зміцнити Україну, повинно працювати заради України", - додав президент.

Окремо Володимир Зеленський наголосив, що вже погоджена низка нових призначень для українських посольств, серед яких – суспільні та громадські лідери, «такі як Наріман Джелял, пані Альона Гетьманчук, Федір Шандор, Юлія Федів».

Напередодні президент України Володимир Зеленський здійснив призначення низки послів України. В тому числі послом України в Угорщині призначено відомого громадськості як "професор з окопів" - він читав лекції студентам у вільні хвилини прямо з місця бойових дій - Федора Шандора.

Щоправда, як пише журналіст-міжнародник Володимир Кім , за дуже рідкісним винятком, роль українських послів у нинішній конструкції української влади є незначною, оскільки міжнародний трек курує повністю Офіс президента . Як зміни очікуються в дипломатії України та чи є своєчасними такі кадрові перестановки в період, коли Україна стоїть на порозі складних переговорів із Росією читайте в статті «Навіщо Київ міняє послів на переправі. Хто й куди вирушить представляти Україну».

Майбутній рік буде ключовим для справедливого миру – Зеленський

Джерело: zn.ua (Політика)