США розпочали розслідування щодо напівпровідникової промисловості Китаю

23 грудня 2024 р. 17:47

23 грудня 2024 р. 17:47


США розпочали розслідування щодо ймовірних “антиконкурентних і неринкових” заходів, які застосовує Китай для підтримки своєї напівпровідникової промисловості. Розслідування стартує всього за кілька тижнів до того, як адміністрація американського президента-демократа Джо Байдена передасть владу новообраному президенту-республіканцю Дональду Трампу, повідомляє FT .

Офіс торгового представника США заявив, що розслідує “дії, політику і практику Китаю, пов'язані з націленістю на домінування в напівпровідниковій промисловості”.

Розслідування проводиться відповідно до розділу 301 Закону про торгівлю США і спочатку буде спрямоване на те, що Офіс торгового представника Штатів назвав “фундаментальними” напівпровідниками, включаючи використовувані в автомобільній, медичній, інфраструктурній, аерокосмічній та оборонній галузях.

Потенційні наслідки розслідування за розділом 301 можуть передбачати обмеження імпорту або нові тарифи на поставки з Китаю тих видів мікросхем, які використовуються в автомобілях, побутовій техніці та споживчих пристроях — рішення, яке буде приймати вже адміністрація Трампа.

Вашингтон звинуватив Китай у використанні “широких антиконкурентних і неринкових засобів”, заявляючи, що тактика Пекіна спрямована на досягнення домінування в напівпровідниковій промисловості “вдома” та на світових ринках.

Після кількох років зосередження своєї напівпровідникової політики на найсучасніших процесорах, необхідних для розробки передового штучного інтелекту, Вашингтон звертає свою увагу на “інший кінець” ринку  — мікросхеми, вироблені з використанням те, що в галузі називають “застарілими” виробничими системами.

Значення так званих “застарілих” напівпровідників, про яке часто забувають на тлі ажіотажу навколо штучного інтелекту, яскраво проявилося під час пандемії COVID-19, коли зупинка заводів призвела до масового дефіциту повсякденних електронних товарів.

У звіті Міністерства торгівлі США, опублікованому на початку цього місяця, зазначається, що нещодавнє збільшення виробництва напівпровідників у Китаї вже почало спричиняти ціновий тиск, який ризикує послабити позиції американських виробників мікросхем. Понад дві третини продукції американських компаній використовують мікросхеми, вироблені на китайських заводах, йдеться у доповіді.

Виробникам передового обладнання для виробництва мікросхем, таким як ASML, вже заборонено продавати свої найсучасніші інструменти китайським компаніям, що стримує прогрес Пекіна в галузі штучного інтелекту.

Однак це не завадило китайським виробникам вкладати величезні інвестиції в розширення виробництва так званих “застарілих” напівпровідників. За оцінками деяких аналітиків, Китай знаходиться на шляху до подвоєння своїх потужностей з виробництва мікросхем до кінця десятиліття, чому сприятимуть субсидії Пекіна.

США розпочали розслідування щодо напівпровідникової промисловості Китаю

Джерело: zn.ua (Політика)