Міжнародний Реєстр збитків: як подати заяву

26 грудня 2024 р. 05:17

26 грудня 2024 р. 05:17


Через війну, яку розпочала Росія , житло багатьох українців було зруйновано або пошкоджено. Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» розповіли , чи можна подати заяву до міжнародного Реєстру збитків для компенсації за зруйноване житло.

Там зазначили, що реєстр збитків, завданих агресією РФ проти України (міжнародний Реєстр збитків), слугує для документального обліку доказів та інформації, що стосуються заяв про відшкодування збитків, втрат чи шкоди, завданих 24 лютого 2022 р. або пізніше на території України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, включаючи її територіальні води, всім зацікавленим фізичним і юридичним особам, а також державі Україна, включаючи її регіональні та місцеві органи влади, державні чи підконтрольні установи, міжнародно-протиправними діями РФ в Україні або проти України (стаття 1 Статуту Реєстру).

Як подати заяву до міжнародного Реєстру збитків

  • Зареєструйтеся / авторизуйтеся на порталі «Дія» або у застосунку «Дія» на телефоні.
  • Заповніть заяву, внісши інформацію про себе, своє житло та право власності на нього, а також інформацію про те, що спричинило руйнування та характер пошкодження або знищення та інші відомості та підтвердьте автозаповнені дані.
  • Підпишіть заяву електронним підписом та відправте.

Хто може подати заяву

  • повнолітні,
  • власники нерухомого майна,

за наявності РНОКПП та  електронного підпису.

Скільки часу буде розглядатися заява та коли можна отримати компенсацію

Реєстр не розглядає заяву по суті і не присуджує компенсацію. Його мета - зібрати дані, зафіксувати заподіяну шкоду.

Сам механізм виплати компенсацій буде створений пізніше. Заява та докази до неї будуть передані майбутній компенсаційній комісії для розгляду по суті та прийняття рішення про розмір компенсації. Статус заяви та повідомлення про хід розгляду заяви надійдуть у кабінет громадянина в розділ «Зверніть увагу» та на електронну пошту.

«Незважаючи на те, що на сьогодні компенсацію ще не можна отримати, ми все ж рекомендуємо використати цю можливість і подавати заяву до Реєстру, бо це не лише спосіб зафіксувати шкоду, але й повідомити міжнародній спільноті про її масштаби», – зазначили юристи.

Нагадаємо, чи можна отримати компенсацію за кілька знищених об'єктів нерухомого майна.

Міжнародний Реєстр збитків: як подати заяву

Джерело: zn.ua (Політика)