95% території Європи є середовищем із високою концентрацією потенційних цілей для Росії — The Hill

27 грудня 2024 р. 12:00

27 грудня 2024 р. 12:00


Обраний президент Трамп сигналізує країнам-членам НАТО, що вони повинні витрачати 5% свого валового внутрішнього продукту (ВВП) щорічно на оборону, якщо вони хочуть отримати підтримку США. Станом на червень 2024 року з 32 країн НАТО вісім все ще не досягли 2-відсоткового порогу ВВП. Лише Польща перевищує 4%.

Цього може бути достатньо в мирний час, але не тоді коли Росія і її союзники "стукають у двері". Більше того, європейський континент вже веде активну гібридну війну з Росією, яка охоплює шпигунство, диверсії, кібератаки, вбивства та дезінформацію, зазначають автори думок у газеті The Hill.

Росія перебуває у стані війни, але багато країн НАТО продовжують заперечувати те, що чекає попереду — або, як у випадку зі Словаччиною та Угорщиною, вони надають пріоритет економічній безпеці над довгостроковою національною безпекою. Канада нині витрачає на оборону лише 1,4% свого ВВП. Бельгія, де розташована штаб-квартира НАТО, має ще гіршу ситуацію, витрачаючи лише 1,1%.

"Отже, Європа є вразливою. Вона стане вдвічі вразливішою, якщо Росія у своїй ймовірній війні з НАТО навмисно атакуватиме лікарні, енергетичні мережі, школи й історичні культурні пам'ятки, як вона це робить по всій Україні", — вважають автори.

Витік звітів НАТО за травень минулого року викликає тривогу. Згідно з оцінками Брюсселя, країни-члени НАТО наразі "здатні забезпечити лише менше ніж 5% потужностей протиповітряної оборони, які вважаються необхідними для захисту своїх членів у Центральній і Східній Європі від повномасштабного нападу".

Сферою, де російські військові досягли найбільшого успіху, є націлювання ракет і безпілотників на українські населені пункти та об'єкти енергетичної інфраструктури. Загроза того, що Європа в майбутньому опиниться в стані війни, є дуже реальною.

"Це означає, що 95% Європи сьогодні є багатим на мішені середовищем. Тому НАТО не може мислити лише категоріями ВВП. Колективно організація також повинна визначати пріоритети сил і засобів — не лише з погляду поточних потреб, а й з погляду того, чого ми навчаємось на полях битв в Україні", — додають автори думок.

Автори також переконані, що НАТО не зможе виграти майбутню війну, якщо не зможе успішно перекрити російські шляхи постачання.

Раніше ми повідомляли, що Владімір Путін посилює свою тіньову війну саботажу, вбивств і дезінформації. Натомість країни Європи зосереджуються здебільшого на оборонних кроках. Європа знає, що їй потрібна більш жорстка відповідь, але не знайшла способу показати Путіну, що він зазнає наслідків, якщо продовжуватиме в тому ж дусі.

95% території Європи є середовищем із високою концентрацією потенційних цілей для Росії — The Hill

Джерело: zn.ua (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua