В Україні розшукують 500 тисяч військовозобов'язаних чоловіків: у ЗСУ розповіли деталі

09 січня 2025 р. 13:36

09 січня 2025 р. 13:36


ТЦК не має права самостійно розшукувати ухилянтів. А у поліції, як зазначила представниця командування Сухопутних військ Наталія Кіндратів, не вистачає сил та засобів на виконання цих повноважень.

Починаючи із 2022 року в Україні у розшук подано півмільйона військовозобов'язаних чоловіків . Про це KyivFM розповіла офіцерка Управління комунікацій командування Сухопутних військ Наталія Кіндратів.

Послухати уривок розмови з Наталією Кіндратів можна з 26:29 по 28:02

За час повномасштабного вторгнення, тобто з лютого 2022 року, в Україні понад 500 тисяч осіб були подані в розшук для органів Національної поліції, оскільки таких повноважень у територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки (ТЦК СП) немає.

Для Національної поліції, наголосила офіцерка, це не є єдиним обов'язком і розшукати таку кількість людей тими обмеженими засобами, які є у правоохоронців, доволі складно. Тому вони залучають до цього процесу і слідчих, і оперативні групи.

Причому, як розповіла Наталія Кіндратів, правоохоронці не розшукують ухилянтів по домах, а перевіряють документи в осіб чоловічої статі віком від 18 до 60 років на вулиці чи в громадських місцях.

Нагадаємо, що умовах воєнного стану та загальної мобілізації районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розшукують військовозобов’язаних громадян віком від 25 до 60 років , які порушили правила військового обліку. Юридичною підставою для звернення до поліції для розшуку людини є вчинення військовозобовʼязаним правопорушення, яке передбачено статтями 210 або 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У разі оголошення особи в розшук особа може самостійно розв'язати проблему , добровільно з'явившись до ТЦК з необхідними документами.

В Україні розшукують 500 тисяч військовозобов'язаних чоловіків: у ЗСУ розповіли деталі

Джерело: focus.ua