В Міноборони пояснили, чому не вносять до Ради законопроєкт про демобілізацію

10 січня 2025 р. 13:06

10 січня 2025 р. 13:06


Перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк заявив, що законопроєкт про демобілізацію розроблено, але потрібно ще 3 місяці на опрацювання механізмів, як можна замінити велику кількість людей, які підлягатимуть демобілізації.

Джерело : "Інтерфакс-Україна"

Пряма мова Гаврилюка : "Опрацьовують нові форми й способи ведення бойових дій. І якщо так чесно говорити, то нам потрібно для цього ще три місяці".

Деталі : За його словами, для того, щоб законопроєкт подати, треба створити умови, щоб реалізація цього законопроєкту не призвела "до зникнення держави Україна".

Перед цим президент Володимир Зеленський у відповіді на петицію доручив прем'єр-міністру Денису Шмигалю опрацювати питання демобілізації військовослужбовців після півтора року служби.

Що передувало: "Українській правді" стало відомо, що Міністерство оборони просить комітет ВР з питань нацбезпеки, оборони і розвідки відтермінувати строки підготовки законопроєкту про умови демобілізації військовослужбовців під час воєнного стану до 18 березня 2025 року.

Передісторія:

  • Верховна Рада 11 квітня 2024 року ухвалила закон про мобілізацію .
  • За ініціативи головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського з документу було виключено положення про  звільнення військових зі служби .
  • Верховна Рада зобовʼязала Міністерство оборони напрацювати законопроєкт із відповідними нормами впродовж 8 місяців.
  • Секретар комітету ВР з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко 14 листопада повідомив "Українській правді", що Міноборони планує завершити роботу над законопроєктом про визначення порядку та умов звільнення військовослужбовців зі служби до 18 грудня 2024 року.

В Міноборони пояснили, чому не вносять до Ради законопроєкт про демобілізацію

Джерело: pravda.com.ua