Під час суперечки в Раді міністр Галущенко назвав посла ЄС "клерком середнього звена"

10 січня 2025 р. 16:07

10 січня 2025 р. 16:07


Під час години запитань до уряду у Верховній Раді 10 січня міністр енергетики Герман Галущенко назвав посла ЄС в Україні Катаріну Матернову "клерком середнього звена", реагуючи на її стурбованість законопроєктом про добудову енергоблоків Хмельницької АЕС коштом західних донорів.

Джерело: " Європейська правда " з посиланням на стенограму засідання на сайті парламенту

Деталі: Депутатка від фракції "Голос" Інна Совсун, яка входить до енергетичного комітету Верховної Ради, зазначила, що комітет отримав лист від представників Єврокомісії і американського посольства, в якому висловлюється стурбованість тим, що в публічному просторі з'являється інформація, що начебто і одні, і другі підтримують цей проєкт.

"Насправді такої підтримки немає. Вони хотіли би надалі уникнути таких маніпуляцій", – зазначила депутатка.

Під час відповіді Галущенко сказав: "Стосовно позиції клерків середнього звена представництва Єврокомісії, Інно, мені дуже шкода, що ви бігаєте по посольствам і поливаєте брудом нашу енергетику і нашу державу".

Після короткої словесної перепалки в Раді Галущенко сказав, що "насправді нема в ЄС єдиного підходу до розвитку атомної енергетики і про це всім відомо".

"Тому не може бути єдиної позиції ЄС щодо розвитку атомної енергетики, і, зокрема, будівництва наших блоків. І це відповідним чином було анонсовано представником ЄС в Україні Катаріною Матерновою, яка про це і сказала, що ЄС не коментує питання добудови блоків", – зазначив він.

Передісторія:

  • В червні 2024 року міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що країна розраховує використати кошти донорів на добудову АЕС.
  • Вже у липні антикорупційний комітет Верховної Ради знайшов корупційні ризики у законопроєкті .
  • 17 грудня у коментарі "ЄвроПравді" посол ЄС в Україні Катаріна Матернова заявила, що законопроєкт про добудову енергоблоків Хмельницької АЕС коштом західних донорів розроблявся без консультацій із ЄС, хоча влада України має суверенне право на втілення проєкту.
  • Відтак, за її словами, ЄС не братиме в цьому участі , адже він "не фінансує розбудову ядерних електростанцій, зокрема через те, що в ЄС є різні позиції щодо ядерної енергетики".
  • 17 грудня Рада зняла з розгляду законопроєкт про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3 та 4 Хмельницької АЕС.

Під час суперечки в Раді міністр Галущенко назвав посла ЄС "клерком середнього звена"

Джерело: pravda.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua