У Раді розпочали офіційну процедуру звільнення міністра енергетики Галущенка: в чому причина

10 січня 2025 р. 18:04

10 січня 2025 р. 18:04


Підставою для початку процедури звільнення Галущенка з його посади стала перепалка з депутатами щодо будівництва 3 і 4 блоків Хмельницької АЕС. Нардепи з "Голосу" назвали причини, через які міністра слід звільнити.

Політик вказує, що його колега з парламентської фракції Інна Совсун разом з іншими парламентарями зареєструвала постанову про звільнення чинного міністра енергетики. Серед ключових причин цього рішення є корупція в енергетиці, ігнорування викликів на засідання Ради та комітетів зі слідчими комісіями.

Пост Ярослава Железняка

Пост Ярослава Железняка (фото: скріншот з Telegram)

Железняк додає, що важливими причинами такого рішення є схема "великого атомного будівництва", а також провалена робота зі захисту енергетичної інфраструктури й "абсолютна втрата будь-якої репутації серед партнерів". Депутат вказує, що також є абсолютно неприйнятним є "поведінка міністра під час години запитань до уряду".

"Наша фракція зробить все, щоб наступне засідання Парламент також почав роботу з доповіді поки-що-міністра-Галущенка про корупцію в міністерстві, відповідно до рішення парламенту, яке він ігнорує вже кілька місяців", — написав політик.

"Стосовно позиції клерків середнього звена представництва Єврокомісії, Інно, мені дуже шкода, що ви бігаєте по посольствам і поливаєте брудом нашу енергетику і нашу державу".

У відповідь на заяву міністра Галущенка, депутатка Совсун у своєму X написала , що не "бігає", а "працюю в межах своїх повноважень", і додала, що "не міністру корумпованого міністерства вказувати мені, як мені працювати".

"Нагадаю, що кілька місяців тому Галущенка викликали в раду доповісти про корупцію в Міненерго, але він досі цього не зробив. Готую постанову про звільнення Галущенка", — написала політикиня.

Раніше повідомлялося, як очільник Міненерго закликав українців готуватися до складної зими . Глава Міненерго прогнозує, що ЗС РФ продовжать обстрілювати енергетичні об'єкти, тому потрібно диверсифікувати ризики.

Згодом стало відомо, що Україна готується до припинення транзиту російського газу з 1 січня . Очільник енергетичного відомства Галущенко повідомив, що українська влада не планує укладати новий договір транзиту російського газу після початку 2025.

У Раді розпочали офіційну процедуру звільнення міністра енергетики Галущенка: в чому причина

Джерело: focus.ua