вологість:
тиск:
вітер:
Чи можлива демобілізація під час війни: нардеп розповів про проблему з ухваленням закону
Навіть якщо Верховна Рада ухвалить закон про демобілізацію, масового звільнення з військової служби військовослужбовців не буде навіть протягом наступних трьох місяців. Про це заявив народний депутат від «Слуги народу», член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в ефірі Radio NV.
Веніславський прокоментував заяву Міноборони про те, що законопроєкт про демобілізацію вже розроблено , однак необхідно ще три місяці на опрацювання механізмів заміни значної кількості людей, яких буде звільнено.
«Уже зараз проводиться робота , скажімо так, щодо аудиту ефективності використання тих військових підрозділів і того кількісного складу ЗСУ, загалом сектору безпеки і оборони, який є», – сказав Веніславський.
За інформацією нардепа, станом на сьогодні кількість особового складу ЗСУ складає близько одного мільйона осіб. З них участь у боях зараз беруть «десь декілька сотень тисяч осіб на передньому краї».
«Тому йдеться насамперед про можливості залучення тих підрозділів, які перебувають у тилу, чи аудиту, наскільки ефективно їх використовують. Плюс удосконалення питання залучення до війська через рекрутингові механізми», – розповів депутат.
За словами Веніславського, минулого тижня було два засідання комітету за участі керівництва бойових бригад.
«Напрацьовуються різні варіанти. Сказати, що є конкретні – один, два, три, чотири – і ми це вирішимо, і буде демобілізація , я не можу. Крім того, я вже говорив, що очікувати масового звільнення з військової служби військовослужбовців навряд чи варто навіть протягом наступних трьох місяців», – сказав Веніславський.
Депутат не виключає, що через три місяці законопроєкт про демобілізацію може бути розроблений Міноборони та потрапить на розгляд до Верховної Ради.
«Але ймовірність його ухвалення – знаєте, це вже питання зовсім інше», – підсумував депутат.
Нагадаємо, мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей . А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн.
Як повідомлялося, до 18 грудня 2024 року Міноборони планувало завершити роботу над законопроєктом про визначення порядку та умов звільнення військовослужбовців зі служби.
Раніше стало відомо, що Україна планує мобілізувати 160 тис. осіб у період з листопада до лютого. Однак військові експерти та українські чиновники скептично оцінюють можливість досягнення цієї мети, заявивши, що реалістичніше очікувати призову до 100 тис. осіб.
До слова, військовослужбовець 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергій Гнезділов оголосив, що самовільно залишив частину . Так він прагне привернути увагу до відсутності встановлених термінів служби у війську та того, що за Конституцією громадяни України мають обовʼязок захищати державу.
Однак після затримання та призначення запобіжного заходу Гнезділов заявив, що хоче повернутися на службу . Однак, як стверджує його адвокатка Анастасія Бурковська, прокурор Микола Шелест умисне тисне на військову частину, щоб він не зміг цього зробити.
Новини рубріки
Зеленський показав відео допиту полонених із КНДР: яке майбутнє на них чекає
12 січня 2025 р. 20:35
Картина художниці з Донеччини з'явиться на купюрі 50 євро
12 січня 2025 р. 20:35
Волтц каже, що нова адміністрація Торампа проситиме зниження мобілізаційного віку в Україні
12 січня 2025 р. 20:35