В Україні цьогоріч не вистачатиме понад 500 тис. працівників: про кого йдеться

13 січня 2025 р. 02:55

13 січня 2025 р. 02:55


Він зазначив, що брак кваліфікованих кадрів уже зараз суттєво впливає на динаміку зарплат, що в контексті зростання ВВП викликає питання в економістів.

«ВВП зростає на 4%, а заробітні плати збільшуються на 14%. Так, зростання зарплат має бути більшим, ніж зростання цін і ВВП, але не в таких пропорціях», – сказав Мірошниченко.

Ще одним важливим аспектом є конкуренція між державними та приватними структурами. Так державні установи пропонують стабільність, проте приватний сектор готовий платити більше, щоб залучити професіоналів. На думку Мірошниченка, це призводить до зростання плинності кадрів і загострення боротьби за кваліфікованих фахівців.

Він також наголосив на кількох ключових факторах, що впливають на ситуацію:

  • Еміграція: Після початку повномасштабної війни та економічної кризи багато українців виїхали до Європи в пошуках вищої заробітної плати.
  • Демографічний спад: Зменшення чисельності працездатного населення посилює дефіцит кадрів.
  • Низька популярність робітничих професій: Молодь дедалі менше цікавиться технічними та робітничими спеціальностями, що призводить до дисбалансу на ринку праці.

Нагадаємо, починаючи з 2022 року, через брак українських чоловіків, польські роботодавці почали змінювати умови праці . До того ж, Польща почала залучати більше людей з Азії та Африки.

До слова, з майже 780 тисяч українців, які працюють у Польщі , 406,5 тисяч – чоловіки і 372,7 тисячі – жінки. Найчастіше в Польщі працюють люди у віці 30-44 років.

В Україні цьогоріч не вистачатиме понад 500 тис. працівників: про кого йдеться

Джерело: Главком