вологість:
тиск:
вітер:
В НБУ пояснили послаблення гривні на початку року
Зростання курсу долара в Україні та, відповідно, послаблення гривні зумовлено сезонними чинниками, а коливання самі по собі не є значними і не впливатимуть на валютний ринок, заявив у коментарі агенству « Інтерфакс-Україна » директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу Національного банку України Володимир Лепушинський.
«Ситуація в безготівковому сегменті валютного ринку стійка. У Національного банку достатньо інструментів і ресурсів, щоб зберігати стійкість валютного ринку», - заявив він та додав, що Нацбанк зберігає повний контроль за ситуацією.
Лепушинський зазначив, що стійкість гривні була підтверджена у грудні, коли попри значний попит на безготівкову валюту в умовах сезонного зростання бюджетних видатків та операцій бізнесу наприкінці року, національна валюта ослабла відносно долара лише на 1%.
За його словами під контролем залишається і ситуація на готівковому сегменті валютного ринку.
«Дефіциту валюти та ажіотажного попиту на іноземну валюту не спостерігається. Середньоденний обсяг чистої купівлі готівкової валюти населенням збільшився незначно - до $57 млн у січні 2025 року проти $54 млн у грудні 2024 року», - пояснив директор департаменту.
За його словами, фінансова система має достатню валютну ліквідність, зокрема готівкову, щоб задовольняти попит клієнтів на іноземну валюту: обсяг готівкової валюти в касах банків станом на 10 січня становив близько $1 млрд, що відповідає показникам 2024 року.
Лепушинський додав, що збільшення різниці між готівковим та офіційним курсом у січні в НБУ вважають тимчасовим явищем.
Зазначимо, що з початку 2025 року офіційний курс гривні послабився приблизно на 0,5%, проте в понеділок НБУ зміцнив його на 1,5 коп. - до 42,2692 грн/$1
Джерело: zn.ua (Політика)Новини рубріки
Росіяни окупували Янтарне на Донеччині – DeepState
15 січня 2025 р. 03:15
Китай зробив рис суттєво смачнішим
15 січня 2025 р. 03:15
Як завершився 2024 рік на ринку праці? Дослідження
15 січня 2025 р. 03:15