вологість:
тиск:
вітер:
У Південній Кореї затримали президента Юн Сок Йоля
Правоохоронці Південної Кореї затримали усуненого президента Юн Сок Йоля за оголошення воєнного стану в грудні 2024-го.
Про це повідомляють АР та Yonhap .
Юн Сок Йоль заявив, що «верховенство права повністю зруйноване» в країні, проте він виконав ордер на арешт, аби уникнути сутичок між правоохоронцями та охороною президента.
Останні спершу блокували доступ до президента і наполягали на тому, що антикорупційне агентство не має повноважень розслідувати дії президента. Щоб увійти до резиденції глави держави слідчі скористалися драбинами: охоронці встановили барикаду з транспортних засобів, таким чином заблокувавши в’їзд на територію комплексу. Зазначено, що вхід блокувала група парламентарів від провладної партії «Сила народу» та адвокати Юн Сок Йоля.
Водночас цього разу, за словами правоохоронців, не було фізичних сутичок з охороною президента.
Що передувало
Юн Сок Йоль оголосив воєнний стан у країні в ніч з 3 на 4 грудня для «захисту конституційного ладу» — вперше з 1980-х років. Причиною стало те, що опозиційна Демократична партія Південної Кореї, яка має більшість у парламенті, відхилила пропозицію уряду про бюджет і вирішила оголосити імпічмент державному аудитору і головному прокурору.
За годину після цього парламент Південної Кореї ухвалив резолюцію із закликом скасувати воєнний стан. Уряд Південної Кореї підтримав «план скасування воєнного стану», як того вимагав парламент. Воєнний стан тривав близько шести годин.
Коли парламентарі ухвалювали резолюцію, на вулицях люди співали державний гімн і аплодували. За попередніми оцінками, біля будівлі парламенту зібралися чотири тисячі громадян.
Очільник опозиційної Демократичної партії Пак Чан Де заявив, що президент Південної Кореї не зможе уникнути звинувачень у державній зраді та має «негайно піти у відставку».
Президент Юн Сок Йоль має низькі рейтинги у країні, зокрема через зростання цін на їжу, житло, конфлікти у трудовій сфері та різке падіння народжуваності.
31 грудня 2024-го стало відомо, що Юн Сок Йоль потрапив у кілька розслідувань за звинуваченнями в заколоті та державній зраді , а також проігнорував три виклики на допит.
Того ж дня суд Сеула видав ордер на арешт південнокорейського президента.
3 січня 2025-го охорона президента та військові завадили виконати ордер на арешт Юн Сок Йоля , тому Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO) призупинило арешт.
Джерело: chas.news (Політика)Новини рубріки
Воєнний стан і мобілізацію продовжено до 9 травня
15 січня 2025 р. 11:59
Сили ППО збили 30 ракет та понад 40 дронів під час масованої атаки Росії
15 січня 2025 р. 11:59
Мовний скандал. Кадочнікову підтримав композитор, який втік з України
15 січня 2025 р. 11:53