Рубіо заявив, що на поступки доведеться піти «як РФ, так і українцям»

15 січня 2025 р. 20:23

15 січня 2025 р. 20:23


Обраний президентом США Дональдом Трампом кандидат на посаду головного американського дипломата Марко Рубіо заявив, що «нереально» вірити в те, що Збройні сили України можуть відкинути російські війська на лінії, які були до вторгнення, і що Києву доведеться піти на поступки Москві, щоб покласти край війні, спровокованій повномасштабним вторгненням Росії.

«Україна не зможе повернути людей туди, де вони перебували напередодні вторгнення. Просто з огляду на динаміку чисельності», – заявив сенатор Марко Рубіо законодавцям під час слухань у Сенаті 15 січня, присвячених затвердженню його кандидатури.

Трамп балотувався з обіцянкою швидко закінчити війну в Україні, яка триває майже три роки, що викликало занепокоєння, що він змусить Київ поступитися територією – принаймні тимчасово – Москві. Наразі Росія контролює близько 20 відсотків території України.

За даними американської розвідки, з моменту початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року Росія втратила понад 700 тисяч солдатів пораненими і загиблими. Україна також зазнала втрат, які обчислюються сотнями тисяч.

Рубіо сказав, що набагато менше населення в Україні порівняно з Росією означає, що вона не може витримати таких втрат у живій силі.

«В Україні не закінчуються гроші, у неї закінчуються люди», – заявив він.

За його словами, заявлена адміністрацією Байдена політика підтримки України «стільки, скільки буде потрібно», «не є реалістичною або розсудливою позицією».

Сенатор від Флориди також заявив, що «доведеться піти на поступки як Російській Федерації, так і українцям».

Рубіо не став вдаватися в подробиці щодо потенційних поступок і сказав, що досягти мирної угоди буде складно.

«Це буде нелегка справа... вона вимагатиме сміливої дипломатії», – сказав він.

Водночас, як пише «Голос Америки», Джейк Салліван та Майк Волц, радники з національної безпеки нинішнього та наступного президентів США не згадали про війну Росії проти України серед головних викликів для національної безпеки США.

Під час дискусії у Вашингтоні 14 січня, що символічно знаменувала передачу влади від представників адміністрації Джо Байдена, радники президентів окреслили головні виклики зовнішньої політики, з якими стикаються США на перехідному етапі.

Попри дружню атмосферу, дискусія показала розбіжності між баченням головних загроз представниками різних адміністрацій. Зокрема, за словами Саллівана, головною довгостроковою проблемою безпеки для США є Китай. Натомість номінований на посаду радника з нацбезпеки Майк Волц заявив, що головним викликом національній безпеці він бачить ситуацію на кордоні з Мексикою.

Новообраний президент США під час передвиборчої кампанії заявляв, що може припинити конфлікт в Україні впродовж 24 годин після вступу на посаду. Тепер він каже, що намагатиметься це зробити упродовж пів року .

Нещодавно номінант майбутнього президента США Дональда Трампа на посаду спецпредставника з питань України та Росії Кіт Келлог заявив, що Трамп «не намагається щось дати Путіну чи росіянам, він насправді намагається врятувати суверенітет України».

Українські офіційні особи стурбовані тим, що будь-які поспішно організовані переговори можуть дозволити Росії утримати захоплену нею територію України, а також дадуть російським військам час на відновлення та реорганізацію.

Рубіо заявив, що на поступки доведеться піти «як РФ, так і українцям»

Джерело: Радіо Свобода Україна

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua