вологість:
тиск:
вітер:
В ОП розповіли подробиці 100-річного партнерства між Україною та Британією
Заступник керівника офісу президента Ігор Жовква розповів подробиці угоди про сторічне партнерство між Британією та Україною, яку сьогодні підписали у Києві президент Володимир Зеленський та премʼєр Кір Стармер. У Facebook Жовква підкреслив, що окрім декларативної угоди сторони підписали декларацію на її виконання.
"Угода підлягатиме ратифікації, а отже буде обов’язковою для сторін, та залишатиметься чинною протягом 100 років", — зазначив Жовква.
Він розповів, що за угодою Британія надаватиме щорічно Україні не менше трьох млрд фунтів стерлінгів військової допомоги щонайменше до 2030-31 року та доти, доки буде потреба. Сторони посилять співпрацю у сфері безпеки судноплавства в Чорному та Азовському морях, зокрема через "флотилії".
Лондон розширить внесок у коаліцію винищувачів. Зокрема, йдеться про мовну підготовку та допомогу з F-16, а також у постачанні інших типів винищувачів НАТО. Окрім цього, Лондон та Київ поглиблять співпрацю у виробництві зброї, зокрема далекобійного українського озброєння та інтегрованої протиповітряної оборони.
"Передбачається розгляд можливостей створення військових баз та складів на території України та використання їх у випадку ескалації агресії", — додав Жовква.
Серед компонентів угоди є співпраця в інших сферах: економіка, енергетика, правосуддя, культура, освіта, наука. У тому числі:
- Україна використає досвід лондонського Сіті у рамках проєкту City-Ukraine Hub;
- Сторони посилять партнерство в енергетиці, зокрема у сфері ядерної енергетики та постачання Україні ядерного палива;
- Британія стане першою країною, яка офіційно використовуватиме українськи застосунки, адже йде співпраця у сфері інновацій з використанням платформ "Дія", "Армія+", "єМалятко" тощо;
- Створять Українсько-Британську культурну комісію, у рамках якої обговорюватимуть спільне фінансування проєктів у сфері культури та мистецтва.
Також Жовква розповів, що Київ та Лондон започаткували регулярний діалог з питань міграції та мобільності. Сторони обмінюватимуться інформацією про вимоги, пов'язані з різними типами віз та усуватимуть бар’єри "там, де доцільно". За його словами, там, де існують умови для добре керованої та безпечної мобільності, країни полегшуватимуть подорожування громадян.
"За належної імплементації цього положення, можна говорити про вихід у на режим вільних подорожей українців до Сполученого Королівства у майбутньому", — зазначив Жовква.
Раніше у The Guardian писали, що під час свого візиту до Києва Стармер обговорить, які гарантії безпеки Британія може запропонувати Україні, включаючи можливість участі британських військ у складі миротворчих сил після завершення війни.
Джерело: zn.ua (Політика)Новини рубріки
Британія надасть Україні ще 140 млн фунтів: на що їх спрямують
16 січня 2025 р. 20:14
Фіцо заявив, що може зустрітися із Зеленським «найближчими днями»
16 січня 2025 р. 20:14
Україна не погодиться вимогу Росії щодо скорочення армії — Зеленський
16 січня 2025 р. 20:07