Речника ВМС та двох офіцерів не пустили до закладу пообідати, тому що вони були в однострої

18 січня 2025 р. 00:47

18 січня 2025 р. 00:47


В Україні і, зокрема, у Києві, почастішали випадки, коли у закладах громадського харчування, готелях та інших місцях відмовляють у послугах військовим. Це викликає обурення суспільства, але офіційної реакції на це замало.

Про черговий такий випадок повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці речник ВМС України Дмитро Плетенчук . Його з двома іншими офіцерами не пустили в однострої пообідати у заклаж Hostel Vshokoladi у Києві - там же, де речник ВМС знімав номер, будучи у відрядженні.

Дівчина на ресепшені сказала, що "військові небезпечні", і тому допуску в заклад їм немає.

"На моє прохання дати мені разом з двома поважними офіцерами в однострої пообідати в закладі нам відмовляють. На прохання дати телефон керівника - також відмова і самовпевненість.

Це особиста позиція чи власників, цікаво?

На жаль досі є частина суспільства, яка вважає, що можна залишатися осторонь цієї війни. Частина яка не хоче розуміти, що їм жити разом з нами, і це вони будуть адаптуватися під ветеранів, а не навпаки. Тим більше ми не обирали цю війну. Я вже не кажу про елементарну повагу.

Я завжди намагаюся тримати себе в руках, бо мій ПТСР - це лайт версія того, через що пройшли штурмовики. Але у хлопців, звісно, може виникнути купа питань на кшталт "чи варто було їх захищати", - написав Плетенчук.

Перша реакція нормальної людини на таке повідомлення - сором. Сором перед людьми, які воюють або тісно пов'язані з ЗСУ, або вже пройшли цей важкий шлях. І все, що вони заслужили від суспільства - це слова дівчини з ресепшену?

Нагадаємо, у ЗМІ вже не раз з'являлася інформація , як у кафе чи готель, або ще якийся заклад не пускали людей у військовій формі. Таких випадків не так уже й багато, щоб говорити про певні негативні тенденції.  І почалося це не з 2022 року, під час повномасштабного вторгнення, а набагато раніше - ще з часів АТО. Точилися довгі дискусії: чи має право заклад це робити, чи, може він встановлювати власний дрес-код для відвідувачів? Навіть омбудсмена залучали до цього. І прийшли-таки висновку. що військова форма не є приводом відмови у наданні якоїсь послуги або перебування у закладі відпочинку чи готелі. Тож, повинно бути врегульовано це якось більш жорстко, щоб "рафіновані" працівники розуміли, що відмова військовим - це дискримінація, а за порушення вимог антидискримінаційного законодавства встановлена цивільна, адміністративна і навіть кримінальна відповідальність.

Речника ВМС та двох офіцерів не пустили до закладу пообідати, тому що вони були в однострої

Джерело: zn.ua (Політика)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua